שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שני הרוגים ישראלים במושב גדיש וליד ניצנה

  מחבלים של הג'יהאד חדרו למושב גדיש בחבל התענכים והרגו את אלי ביטון, בן 48, סייר הביטחון של המועצה. לאחר מרדף ממושך במושב, שבו נפצעו שלושה קציני מג"ב, חוסלו המחבלים. בדרום חדרו מחבלים ממצרים וארבו לסיור צה"ל סמוך לניצנה. רב"ט מיכאל קזקובה, בן 34 מירושלים נהרג

  שני ישראלים נהרגו אמש (א') בשני אירועים שאירעו בו-זמנית בצפון ובדרום, מעט לפני השעה 19:00.
  בחבל התענכים שבצפון חדרו מחבלים למושב גדיש שמצפון-מערב לעיר ג'נין. בדרכם לתוך המושב נתקלו המחבלים בסייר הביטחון של המועצה האזורית גלבוע, אלי ביטון, שנסע ברכבו. הם ירו בביטון, בן 48 ואב לארבעה, והרגו אותו.
  לאחר-מכן המשיכו פנימה לתוך היישוב וירו לכל עבר. תושבים ששמעו את הירי הזעיקו את כוחות הביטחון ואת מד"א. כוחות ההצלה ניסו להחיות את ביטון, אולם הוא נפטר מפצעיו.
  כוחות הביטחון ניהלו מרדף ממושך אחרי המחבלים בתוך היישוב. לדברי משמר הגבול, סמוך לשעה 20:00 נסעו קציני מג"ב בג'יפ ממוגן בשבילי היישוב, כאשר נפתחה אש כבדה לעבר הג'יפ. הקצינים זיהו את אחד מהמחבלים ודרסו אותו עם הג'יפ. שוטרי מג"ב וחיילים הסתערו על המחבל השני והרגו גם אותו. לעומתם, טוענים חיילי גולני כי הם הרגו את שני המחבלים. סגן מפקד גדוד גדעון בחטיבת גולני, רס"ן יריב, סיפר בראיונות לטלוויזיה שחיילי גולני זיהו את המחבלים וניהלו עמם קרב יריות. הם שלחו את הג'יפ של מג"ב לעברם כדי "למשוך אש", ולבסוף הסתערו על המחבלים והרגו אותם.
  בחילופי האש עם המחבלים נפצעו שלושה קציני מג"ב, אחד באורח בינוני ושניים באורח קל. הג'יהאד האיסלמי קיבל אחריות לפיגוע.

  מחבלים נתקלו בסיור צה"ל ליד ניצנה

  במקביל חדרה חוליה של שני מחבלים ממצרים לתוך ישראל באזור ניצנה.
  סמוך לשעה 19:00 נתקלו המחבלים בסיור של צה"ל ופתחו עליו באש. החיילים השיבו באש לעבר המחבלים, ובמקום התנהלו חילופי אש במשך שעה ארוכה. במהלך חילופי האש נהרג רב"ט במילואים מיכאל קזקובה, בן 34 מירושלים ונפצעו שני חיילים נוספים באורח קל.
  כוחות גדולים של צה"ל, ובהם לוחמי גדוד הסיור המדברי המוצבים באזור רפיח, הוזעקו לאזור והצטרפו אל חילופי האש. כעבור שעה ארוכה הסתערו אנשי גדוד הסיור על המחבלים והרגו אותם.
  במקום החלו סריקות אחרי מחבלים נוספים, שכן נראה היה ששלושה מחבלים התקיפו את הכוח, אולם נמצאו גופות של שני מחבלים בלבד. סמוך לגופות נמצאו רובי קלצ'ניקוב ומחסניות רבות. חבלנים מצאו מטען חבלה באחד התרמילים של המחבלים ופוצצו אותו באופן מבוקר.
  במהלך השנה האחרונה אירעו שישה מקרים של חדירת מחבלים מסיני לישראל. שני האירועים האחרונים אירעו לפני כחודשיים ולפני כחודש, כאשר מחבלים פלסטינים הצליחו להסתנן ממצרים דרך מנהרות שנחפרו מתחת לגבול.

  בהכנת הידיעה השתתפו פליקס פריש, איתי רפופורט וארצי חלפון.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מפה של אזור גדיש. מצפון-מערב לג'נין
  צילום: חגי אהרון
  הקרב בגדיש
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים