שתף קטע נבחר

התלמיד שנאנס יעבור למסגרת החינוך המיוחד

ועדת השמה לחינוך מיוחד קבעה, כי הילד שנאנס במשך שנה על ידי תלמיד אחר בבית ספר מורשה בפרדס חנה, יעבור לחינוך מיוחד, ויקבל עזרה נפשית

ועדת השמה לחינוך מיוחד, בהשתתפות נציגי משרד החינוך ונציגי מועצת פרדס חנה-כרכור, החליטה אתמול (יום ד') ש-צ', התלמיד אשר התלונן כי נאנס על ידי תלמיד אחר מבית ספרו, יעזוב את בית הספר מורשה בפרדס חנה, בו למד בשנה האחרונה ויעבור למסגרת של החינוך המיוחד.
סיפורו של צ' נחשף ב- ynet, לפני כשבועיים. צ', בן 11, הינו עולה מאתיופיה אשר נאנס בשיטתיות במשך כשנה על ידי תלמיד אחר מבית ספרו. לפני כשנה התברר לאמו של צ' כי בנה נאנס, והוא נבדק על ידי פסיכולוג חינוכי אשר קבע כי הילד זקוק לשיעורי עזר אינטנסיביים ולעזרה נפשית, למרות ההמלצה, לא קיבל צ' טיפול פסיכולוגי מטעם בית הספר ולא לתגבור ועזרה בלימודים, כפי שהמליץ הפסיכולוג.
בתגובה לתלונות האם על כך טענה מנהלת בית ספר מורשה, לאה יושעי, כי בבית הספר אין תקן ליועצת וכי צ' הופנה לטיפול מקיף במחלקת הרווחה במועצת פרדס חנה-כרכור.
אתמול, כאמור, החליטה ועדת ההשמה ש-צ' יעבור ללמוד במסגרת החינוך המיוחד, בבית ספר אחר.
אדם ברוך, נציג ארגון הל"ה, למען החינוך בשכונות ובעיירות פיתוח, שנכח בישיבה, מסר אתמול כי "צוות בית ספר מורשה מסר שאין לו כלים להתמודד עם הצרכים של צ', וכי בית ספר לחינוך מיוחד יוכל לטפל בו".
בישיבת הוועדה נאמר עוד כי במורשה אין יועצת, וכי הפסיכולוגית אינה אמורה לטפל בילדים באופן פרטני, אלא להנחות את צוות המורים וההנהלה במהלך טיפולם השוטף בילדים. ברוך: "זה מקרה שמוכיח עד כמה משרד החינוך לא מעוניין לעזור לילדים ומשכן אותם בבתי ספר רגילים. ההתייחסות למי שעבר טראומה גדולה, כל כך לא אנושית. הוא נענש פעם נוספת. זו לא התייחסות שמתאימה לבני אדם".
שמעון סולומון, יועץ מיוחד לשר החינוך בנושא עולי אתיופיה, מסר כי משרד החינוך יעשה מאמצים כדי לאתר לצ' מסגרת מתאימה לצרכיו. לדבריו, בקרוב ימצא תקציב לעובד סוציאלי, עולה אתיופיה, שילווה את צ' בשיחות ובתמיכה נפשית.

לפנייה לכתב/ת
אבי כארון
מורשה. צ` עובר בית ספר
אבי כארון
מומלצים