שתף קטע נבחר

הילרי קלינטון ניצחה בניו יורק

הילרי נשאה את נאום הנצחון בפני תומכיה וקראה: "תודה לך ניו יורק". נראה כי הרפובליקנים ישמרו על הרוב בסנאט ובבית הנבחרים

האמריקנים הצביעו ביום ג' לא רק לנשיאות אלא גם לבית הנבחרים ולסנאט. שתי המפלגות הגדולות מקוות לשליטה בבית הנבחרים ובסנאט, שמעניקה כוח רב. בבית הנבחרים הנוכחי ובסנאט שולטים הרפובליקנים. לפי התוצאות כרגע, לא נראה שזה ישתנה באופן מהותי.
אבל גם כך, הקמפיין שריכז את מירב ההתענינות, הסב עונג רב לדמוקרטים: במירוץ למשרת הסנאט בניו יורק ניצחה הילרי קלינטון, רעייתו של הנשיא היוצא, ביל קלינטן. הילרי הפכה בכך לגברת הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב הנבחרת לתפקיד ציבורי.
יריבה, הרפובליקני ריק לאזיו הכיר לפנות בוקר בהפסד בנאום שנשא לפני תומכיו. הוא הודה לראש עיריית ניו יורק ג'וליאני, שהחל את המרוץ עבור הרפובליקאנים אולם נאלץ לפרוש בשל מחלתו.
בנאום הנצחון שלה, אמרה הילרי קלינטון לתומכיה: "אני רוצה לומר ממעמקי ליבי - תודה לך ניו יורק. תודה לכם שפתחתם את לבכם. אני אסירת תודה לכם, שנתתם לי את ההזדמנות לשרת אתכם. אעשה כל שביכולתי להיות ראויה לאמונכם". היא סיפרה כי שוחחה לאחר היוודע התוצאות עם יריבה לאזיו, והיא מאחלת לו כל טוב.
ריקי דרורי, יועצת לענייני יהודים במסע הבחירות של הילארי קלינטון, אמרה ל-ynet לאחר היוודע דבר ניצחונה של הילרי קלינטון כי במטה הבחירות חוגגים את הניצחון. נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, אמר כי הוא הנשיא הראשון שאישתו נבחרה לסנאט - והוא מאושר על כך.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רגעים של נצחון. הילרי עם בתה
צילום: רויטרס
מומלצים