שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  גם לעובדי בנק ישראל יש יחצ"ן

  לאחר שלפני כמה חודשים שכרה הנהלת הבנק לוביסט, מגיע תורם של העובדים. חברת יחסי הציבור אמורה לסייע במאבק שמנהלים עובדי הבנק מול האוצר בנושא שכרם

  עובדי בנק ישראל הולכים בעקבות הנהלת הבנק, וגם הם שכרו חברת יחצ"נות, כדי שזו תסייע להם במאבקם במשרד האוצר. הוועד הארצי של עובדי הבנק שכר לאחרונה את שירותיה של חברת "ספין – מעצבי דעת קהל", במטרה לנהל טוב יותר את העימות הממושך עם הממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי.
  העימות בין אגף השכר באוצר לבין הנהלת ועובדי בנק ישראל נמשך, כאמור, כבר זמן רב ולפני כשנה קרא הממונה רכלבסקי לממשלה "לעשות סדר בנושא השכר בבנק ישראל". לפני כמה חודשים אף נקט רכלבסקי בצעד חד-צדדי וביטל את התשלום הרבעוני האחרון לשנת 2002 של מענק ההתייעלות שמקבלים עובדי הבנק. נושא זה נמצא עתה בדיון בבית הדין לעבודה בירושלים.
  בחודש שעבר נרשם שיא חדש בעימות בין הצדדים, כאשר בנק ישראל הורה לעובדת בכירה של אגף השכר, העורכת בדיקות תקופתיות של שכר עובדי הבנק, לא להיכנס יותר לתחומי בניין בנק ישראל. בעוד כחודש צפוי נושא שכרם של עובדי בנק ישראל לעלות שוב לכותרות, כאשר אגף השכר יפרסם את הדו"ח השנתי על שכר עובדי המגזר הציבורי בשנת 2001.

  ההנהלה שכרה לוביסט

  בנושא ההתקשרות עם יחצ"נים לצורך קידום המאבק באוצר, הולכים עובדי בנק ישראל בדרכה של ההנהלה. לפני כשנה שכר בנק ישראל את שירותיהן של החברות "קונקורד פתרונות אסטרטגיים" ו"טלסקר פוליסי", כדי שייסייעו לו במאבקו באוצר בנושא חוק מועצת הנגידים.
  בעקבות חשיפת הפרשה, פירסם היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין חוות דעת הקובעת, כי "יש ספק רב בסבירות של הוצאת כספי ציבור למטרות אלו". הסכום שבו דובר אז היה מיליון שקל לשנה. חוות הדעת הביקורתית הביאה את בנק ישראל לצאת בהודעה כי הוא מבטל את ההתקשרות עם חברת "פוליסי".
  מאוחר יותר פורסם ב- ynet, כי הפסקת ההתקשרות הייתה רק עם חברת "פוליסי", בעוד שהבנק המשיך להעסיק את חברת "קונקורד", לה גם שולם מרבית הכסף. בבנק ישראל אישרו אז את הידיעה, אולם בכירים בבנק טענו כי הסכום המשולם לחברת "קונקורד" עבור שירותיה נמוך מזה שפורסם בעיתונות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים