שתף קטע נבחר

כמה זה עולה לנו?

אתר הכנסת מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש ככלי בלתי רגיל, מבחינות רבות, אבל במיוחד בתפקיד שלו כאמצעי לשיפור שקיפות המימשל. כך, למשל, העמוד המוקדש להוצאות חברי הכנסת מתקציב הקשר עם הציבור. בקרו בעמוד הזה כדי לראות על מה שליח הציבור שלכם מוציא כסף. לא תתאכזבו

תקציב הקשר עם הציבור, למי שתהה, הוא הכסף שאנחנו משלמים כדי שחברי הכנסת יוכלו לדבר איתנו בטלפון, לשלוח לנו פקס, להחליף מחשב, ללמוד שפות - כל מה שיעזור להם לתקשר איתנו טוב יותר, דרך הדלת, החלון והארובה.
חשיפת פירוט ההוצאות של הח"כים מהתקציב הזה, באתר הכנסת, מוסיפה מימד חדש לרעיון של חופש המידע. זו רשימה משכילה מאד, שאפשר להפיק ממנה לקחים. היא יכולה לשמש אותנו למשל כדי לענות על השאלה שכולנו שאלנו את עצמנו פעמים רבות: "כיצד נוכל להיכנס לרשימת עשרת חברי הכנסת שעלו הכי הרבה לתקציב הקשר עם הציבור 2001?".

חידה: מה אפשר לקנות עם 14,383 שקל?

יש יותר מתשובה אחת. אפשר לשכור לשכה בדמי השכירות שיכולים היו להעניק דירות חמות בחורף לשלוש משפחות של מחוסרי דיור. אפשר לקנות ריהוט בעשרים אלף ש"ח, שזה פי שישה מהמשכורת הממוצעת בעשירון התחתון. אם ממש מתאמצים, אפשר להוציא סכומי כסף דומים גם על לימוד שפות, מחשבים, מזכירות, סקרים, יועצים, ומה לא.
אנחנו, בתור אנשים שמתעסקים קצת עם מחשבים, סקרנים למשל לדעת איזה מסך מחשב קנה חבר הכנסת חיים כץ (עם אחד) במחיר של 14,383 שקל. אנחנו ממש מתים לדעת איזה מחשב כף-יד קנה חבר הכנסת ויקטור בריילובסקי (שינוי), פרופ' למתמטיקה ומדעי המחשב, במחיר של 15,772 שקל. ורחמינו נמכרים קצת על ח"כ הלפרט (יהדות התורה), שמישהו כנראה עבד עליו ומכר לו מחשב תמורת 13,177 שקל. אח, גנבים סוחרי המחשבים האלה, פשוט גנבים.
חבל שהמידע באתר לא מפורט יותר, כי קשה לנו כך לקבוע האם יש הצדקה לזה שחבר-הכנסת הירשזון (ליכוד), הוציא על שכירות לשכה אשתקד פי שלושה מחברו למפלגה מיכאל איתן. ויש לנו הרגשה שגם את שלמה בן-עמי (עבודה) קורעים בשכירות, למרות שנדמה לנו שהוא קיבל הצעות טובות על מערכת ההגברה, קורס יועצי התדמית והסקר ש(כנראה) הזמין - חבל שאין יותר פרטים, כבר אמרנו? היינו מציעים לו, בכל אופן, לתפוס שיחה עם ח"כ יצחק סבן (ש"ס), כדי שישוו את תשלומי הארנונה שהם משלמים.

עמיר לומד שפות

בקרו באתר. כך לא תופתעו אם עמיר פרץ (עם אחד) יפנה אליכם ברחוב באמהרית צחה, או ברוסית קולחת. סופסוף, אין ספק שניתן לקנות ידיעה מצויינת בשפות רבות, כאשר מוציאים 18,720 ש"ח תחת סעיף " לימודי שפות".
מעניין אותנו אם אורי יהודה אריאל (האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו) יודע מכל זה. הוא, לתומו, הוציא קצת כסף על שתייה, קצת ציוד משרדי, טלפון, פקס. זהו. בקשר לסילבן ופואד אנחנו לא בטוחים - יכול להיות שתקציב של משרד ממשלתי חוסך את הצורך להוציא כסף על שכירות ומחשב כף-יד. אבל באמת, שחייבים לומר מילה טובה על שמעון פרס - עם אפס גדול בחשבון ההוצאות, אין ספק שהוא הח"כ החסכוני ביותר מעולם. עד מאה ועשרים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סילבן שלום. חוסך כל אגורה
צילום: מיכאל קרמר
שמעון פרס. הח"כ הכי חסכוני
צילום: מיכאל קרמר
עמיר פרץ. אמהרית שוטפת?
מומלצים