שתף קטע נבחר

"רובינשטיין הפך את הפרקליטה לשק חבטות"

עו"ד יהושע רזניק, המייצג את עו"ד ליאורה גלאט ברקוביץ, יוצא במתקפה על היועץ: "בגלל ההתקפות עליו הוא בחר להשתמש בה כשק חבטות". לדבריו, בניגוד לדברי היועץ, ההדלפה נבעה מ"העיכוב בחקירת פרשת שרון, ומזכות הציבור לדעת". בפרקליטות אומרים: לא יהיה מנוס מלהעמידה לדין

"עו"ד ליאורה גלאט ברקוביץ' לוקחת על עצמה את האחריות למעשה וידעה שפעלה בניגוד לחוק. השקפת עולם מצפונית היא זו שהדריכה אותה, אבל השיקולים שהינחו אותה הם הרבה יותר רחבים מאלו שהוצגו על ידי היועץ אליקים רובינשטיין". כך אמר אמש (ד') ל-ynet יהושע רזניק, עורך דינה של הפרקליטה שהדליפה את מסמך שרון-קרן.
לדבריו, "גלאט ברקוביץ חשבה שהתקדמות החקירה בפרשת שרון-סיריל קרן, העיכוב בה וכן זכות הציבור לדעת דווקא בתקופה של בחירות על חקירת ראש הממשלה - מחייבים אותה לחשוף את העניין".
רזניק התייחס למסיבת העיתונאים שערך היועץ המשפטי ואמר כי "בפרקליטות ממהרים לירות ולהפעיל תותחים. בסך הכל מדובר בחקירה והמוקד בה בכלל הוא חקירת ראש הממשלה. בגלל שהיועץ הותקף הוא השתמש בגלאט ברקוביץ כשק חבטות. שיקול הדעת שמאפיין בדרך כלל את הפרקליטות לא ננקט במקרה הזה".
עו"ד רזניק הביע תקווה ש"הסערה סביב חשיפת שמה וזהותה של גלאט ברקוביץ תירגע והוא מקווה שהיא תצא עם הנזק המינימלי ביותר מכל הפרשה".

"לא יהיה מנוס מלהעמידה לדין"

פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, שלחה אמש מכתב לכל פרקליטי המחוזות במדינה בו פירטה את תוצאות חקירת ההדלפה בפרשת שרון. ארבל הביעה תמיכה בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה להקים צוות חקירה מיוחד בפרשה. היא הוקיעה את ההדלפה והביעה תקווה כי "המעשה החריג לא יפגע בפרקליטות".
קודם לכן, אמרו בכירים בפרקליטות כי בעקבות הודאתה של עו"ד גלאט-ברקוביץ' בהדלפת מסמך "סיריל קרן" ככל הנראה לא יהיה מנוס מלהעמיד אותה לדין פלילי.
בפרקליטות אומרים כי, על פי החשד, עברה הפרקליטה הבכירה בפרקליטות מחוז תל אביב על סעיף 117 לחוק העונשין, שאומר כי "עובד ציבור שמסר ללא סמכות כדין ידיעה שהגיעה אליו מתוקף תפקידו לאדם שלא היה מוסמך לקבלו - עונשו עד שלוש שנות מאסר". כזכור, הפרקליטה ליוותה את "פרשת סיריל קרן", ומתוקף תפקידה קיבלה את המסמך וכביכול עשתה במסמך שימוש שלא כדין.
במהלך חקירתה תחת אזהרה, אמרה עו"ד גלאט-ברקוביץ' כי החליטה להדליף את המסמך בעניין חקירת שרון ממניעים פוליטיים - אידיאולוגיים כדי לסייע למתנגדיו של ראש הממשלה. היא הסבירה לחוקרים שבנה עומד להתגייס לצבא ועל כן, לטענתה, היא חוששת ששרון יהיה בשילטון.

רובינשטיין: "זו היתה הדלפה אידיאולוגית"

היועץ רובינשטיין כינס בצהריים מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות חשיפת המדליפה בפרשת שרון-קרן. "זו היתה הדלפה יזומה ואידאולוגית - והיא נכשלה", אמר רובינשטיין. הוא השיב לטענות כאילו החקירה בנושא היתה מטעמים פוליטיים ואמר: "אני פה שש שנים וראיתי כבר את כל הסרטים האלה. כל פעם שמשהו לא מוצא חן בעיני מישהו, הוא טוען שיש מניעים פוליטיים. אני אומר לכל אלה - 'כל הפוסל, במומו פוסל'".
רובינשטיין הוסיף כי "העיקר הוא שהייתה הדלפה שיכלו להיות לה תוצאות קשות - עירוב של חקירה עם פוליטיקה ותיק שאולי היה מתנהל על ידי האדם שהדליף. זו פרקליטה שנכשלה בתפקידה... מדובר באידיאולוגיה של השקפות אישיות ולא אכנס ליותר מזה".
היועץ הוסיף כי גלאט-ברקוביץ' מוגבלת מלהיכנס בשלב זה לפרקליטות וכרגע לא חוזרת לעבודתה. לדבריו, יש אופציה להעמיד את הפרקליטה לדין פלילי בגין שיבוש הליכי חקירה והפרת אמונים.

"אין לי כוונה להתעסק עם עיתונאים"

ביחס לחקירת עיתונאי הארץ ברוך קרא אמר היועץ: "העיתונות מלאה הדלפות, דברים נכונים ולא נכונים ואיש לא מתעסק בכך... אם אתה חוקר תיק, אתה צריך לדעת מה יש לעיתונאי לומר... קרא דיבר עם הפרקליטות לפני הפרסום ונאמר לו שנשוא החקירה איננו יודע עליה ולכן אינו יכול להתגונן, נאמר לו מפורשות, ואני מצטט: 'כל פרסום כזה מחבל בחקירה'. אף אחד לא בא לפגוע בחופש העיתונות. חברי ואני יש לנו אחריות אחת - לחוק. אם יש עבירה על החוק צריך לבדוק אותה בכל מקרה. כולכם עובדים מולנו ויודעים איך אנחנו עובדים מולכם. אף אחד לא מחפש אתכם או את התקשורת".
מסיבת העיתונאים לוותה בחילופי דברים קשים בין רובינשטיין לעיתונאים.
"אין לי כוונה להתעסק עם העיתונאים. לא נקבע רף חדש. ברוך קרא היה צריך להיחקר. זה לא ללכת אימים על התקשורת. יש לתקשורת את חופש העיתונות", אמר היועץ.
הכתב ברוך קרא אמר בצהריים: "עשיתי עבודה עיתונאית. כל העבודה שלי מקצועית, עניינית, לאחר שהצלבתי את המידע. בניגוד לדבריו של רובינשטיין, שהוזהרתי שהפרסום עלול לשבש את החקירה, אף אחד לא הזהיר אותי בעניין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
עו"ד ליאורה גלאט ברקוביץ'
צילום: שאול גולן
צילום: גלי תיבון
אליקים רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
פרלקיטת המדינה עדנה ארבל
צילום: גלי תיבון
מומלצים