שתף קטע נבחר

אסון המעבורת: ששת חבריו לטיסה של אילן רמון

שישה אמריקנים, בהם שתי נשים, היו על סיפון מעבורת החלל "קולומביה" שהתרסקה מעל טקסס

שישה אסטרונאוטים אמריקנים נהרגו אחר הצהריים (שבת), יחד עם הישראלי אילן רמון, באסון מעבורת החלל "קולומביה". להלן שמותיהם ומספר פרטים עליהם:
קומנדר ריק האסבנד, בן 45, קולונל בחיל האוויר, מאמרילו טקסס. הוא היה מפקד הצוות ב"קולומביה". טייס ניסוי, שנבחר כאסטרונאוט בנסיונו הרביעי, ב-1994. הוא שאף להיות אסטרונאוט מאז ילדותו. "זה היה פחות או יותר חלום חיי, וזה היה מרגש מאוד עבורי להגשים את החלום", אמר בראיון טרם שיגור המעבורת לחלל. זו היתה טיסתו השנייה לחלל.
טייס ויליאם מקול, בן 41, קומנדר מהצי האמריקני, שהתגורר בלובוק, טקסס. אב לשלושה בנים. סיים במקום השני בכיתתו באקדמיה של הצי. הוא הפך להיות טייס ניסוי ב-1983, ואסטרונאוט מאז 1996. זו היתה טיסתו הראשונה לחלל.
לוטננט קולונל, מייקל אנדרסון, בן 43, מספוקן, וושינגטון. היה אחראי על הניסויים המדעיים שהתנהלו על מעבורת החלל, בכללם הניסוי שערך אילן רמון. אנדרסון הוא בנו של טייס בחיל האוויר האמריקני, שגדל בבסיסים צבאיים. ב-1994 נאס"א בחרה בו כאחד מראשוני האסטרונאוטים השחורים. הוא טס לתחנת החלל מיר ב-1998.
קלפנה צ'אוולה, בת 41, היגרה לארה"ב מהודו ב-1980. היא נעשתה לאסטרונאוטית ב-1994. בטיסה נוספת לחלל ב-1996, טעויות שעשתה גרמו לכך שלווין חלל ייצא משליטה. האסטרונאוטים האחרים שהיו עימה נאלצו לצאת מהחללית כדי לתפוס את הלווין. זו היתה טיסתה השנייה לחלל.
קפטן דייוויד בראון, בן 46, רופא וטייס מהצי האמריקני. הוא הצטרף לצי לאחר לימודי הרפואה. בשנת 1996 הפך לאסטרונאוט. זו היתה טיסתו הראשונה לחלל.
לוראל קלארק, בת 41, מראסין, וויסקונסין. קצינת רפואה ימית בצי האמריקני ולאחר מכן תפקדה כמנתחת מוטסת. היא הפכה לאסטרונאוטית ב-1996, ותפקידה על המעבורת היה לסייע בניסויים המדעיים. היא אם לילד בן 8.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס"א
צוות "קולומביה" לפני ההמראה
צילום: נאס"א
צילום: נאס"א
רמון ושלושה מחבריו במעבורת. אחת התמונות האחרונות
צילום: נאס"א
מומלצים