שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סימולטור הנהיגה היקר בעולם

  בתוך זמן קצר ייצא לדרך המחקר הראשון על סימולטור הנהיגה המתקדם בעולם. בשלב ראשון תיבחן השפעת האלכוהול על יכולת הנהיגה. האם יש למישהו ספקות?

  81 מיליון דולר. זהו מחירו של סימולטור הנהיגה היקר בעולם הממוקם באוניברסיטת איווה, ומשמש את הרשות הלאומית לבטיחות בארה"ב. מדובר בתא גדול ונתמך במוטות הידראוליים, הנע על-גבי מסילה. אלה מאפשרים לדמות תחושות כמעט-מציאותיות של האצה ובלימה, כמו-גם כוחות הפועלים על גוף הנהג בפניות.
  אגב, בתוך התא הגדול נמצא גוף של רכב שלם ומסך של 360 מעלות. על המסך מוקרנות תמונות המדמות את מסלול הנסיעה, כמו-גם תמונות סביבה לצורך השלמת האשליה.
  הצעצוע היקר הזה אמור לאפשר חקירה מדויקת של השפעת מגוון מצבים מסוכנים על יכולת הנהג לתפעול נכון ובטוח של הרכב. כך לדוגמה אמור הסימולטור לבחון נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, אך גם לברר את השפעות הגיל על כושר הנהיגה או את השפעתה של פגיעה בראייה על הנהג.

  מתחילים בשיכורים

  המבחן הראשון של הסימולטור החדש צפוי להתחיל בסתיו הקרוב, עם השקתו של מחקר חדש הנועד לבחון את השפעת השימוש באלכוהול על נהיגה. המחקר, שעלותו המשוערת 5.1 מיליון דולר, צפוי להימשך כשלוש שנים, במהלכן יתבקשו 300 סטודנטים להשתכר ולנסות את כוחם בנהיגה. במהלך הניסוי עוקבים החוקרים אחר הנהגים, מודדים את תנועות העין ומנטרים את זמני התגובה.
  מהרשות הלאומית לבטיחות בארה"ב נמסר כי "באופן מפתיע למדי, יש הרבה דברים שאנחנו לא יודעים על נהיגה בשיכרות". לדברי אנשי הרשות, רק לאחר שיסתיים הניסוי הראשון בסימולטור ניתן יהיה לדעת האם הוא יעיל והאם מחירו היה מוצדק. אגב, את התועלת הכלכלית של הסימולטור ימדדו כאן בחיסכון חיי אדם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סימולטור הנהיגה היקר בעולם. מתחילים בשיכורים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים