שתף קטע נבחר

באר שבע: מחזירים את תחושת הביטחון

כ- 50 בעלי עסקים מבאר-שבע התגייסו לאחרונה למשמר האזרחי. כדי לסייע במיגור הפשיעה עברה היחידה המרכזית של מחוז הדרום מנתיבות לעמק שרה

היחידה המרכזית של מחוז דרום (ימ"ר) תעתיק בקרוב את משכנה מנתיבות לעמק שרד בבאר שבע. הסיבה: התגברות בפעילות העבריינית באיזור התעשייה. מהלך זה אינו היחיד שחל בימים אלה במסגרת הנסיונית להחזיר את תחושת הביטחון לתושבי באר-שבע, וגם האזרחים הבינו כי עליהם להשתתף בשמירה על עצמם ועל רכושם.
בעלי עסקים מקומיים קיימו לאחרונה מספר מפגשים, תחת ארגונם של כפי ארזי מחברת השמירה "ארזי", ורמי סחייק מסוכנות "יו.אמ.איי". בסיומם הוחלט לקיים פגישה בעניין עם קציני משטרה בכירים.
לאחר מפגש עם מפקד תחנת באר-שבע, סנ"צ יוסי פריינטה, מפקד מרחב הנגב, תנ"צ חיים כהן, ומפקד המחוז הדרומי, ניצב משה קראדי, קיבלו בעלי העסקים את ברכת הדרך והובטח להם כי המשטרה שמחה לקבל את סיועם ולתמוך בהם. לבעלי העסקים הובהר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי לא ינתן להם מנדט להקים מיליציה או משטרה פרטית, וכי אזרחים המעוניינים לקבל את מטריית המשטרה בסיוע ובגיבוי – יצטרכו לעשות זאת דרך התנדבות למשמר האזרחי.
למעלה מ- 50 בעלי עסקים נאספו במועדון הפורום וחתמו על טפסי התנדבות למשמר האזרחי, הם אמורים לעבור מטווח ובקרוב יחלו בעבודה משותפת עם המשטרה.
המתנדבים החדשים יסיירו במשמרת, אחת לחודש לפחות, במהלכה יפטרלו עם רכביהם באזורים שונים של העיר, ובכך יינתן מענה מהיר יותר לאירועים שמתרחשים.
במפגש בפורום הכירו בעלי העסקים את גבי דמירל, בעל עסק לחומרי בניין שהתלונן במשטרה על סחיטה ואיומים והודות לתלונתו הצליחה המשטרה ללכוד את העבריינים. דמירל סיפר כי מהרגע שהתלונן במשטרה הוא קיבל את כל העזרה הנדרשת.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האזרחים הבינו כי עליהם לסייע למשטרה
מומלצים