שתף קטע נבחר

חילוקי דעות במרצ לקראת הבחירות לראשות המפלגה

בכנס פעילים לסיכום הבחירות, בהן קיבלה המפלגה שישה מנדטים בלבד, קרא ח"כ רן כהן: "הציבור טעה". היו"ר המתפטר שריד קבע: "הציבור לא יכול לטעות". ח"כ גילאון קרא לקיים בחירות מיידיות לראשות המפלגה, בעוד בכירים אחרים מעוניינים להמתין ולראות איך מתפתחת היוזמה להקמת מפלגה סוציאל-דמוקרטית חדשה

במרצ התקיים הערב (א') כנס פעילי מרצ לסיכום המפלה הקשה שנחלה המפלגה בבחירות, במהלכו התעמתו חלק מבכירי המפלגה זה עם זה. בבחירות לכנסת שהתקיימו לפני כשבועיים קיבלה מרצ שישה מנדטים בלבד, לאחר שבכנסת הקודמת היו לה 10 מנדטים.
ח"כ רן כהן אמר בכנס כי מרצ לא טעתה, אלא הציבור טעה. בתגובה ענה לו יוסי שריד, יו"ר המפלגה שהתפטר מתפקידו: "הציבור לא יכול לטעות. הוא פשוט אמר את דברו". ואז פנה שריד לכהן ושאל אותו: "את הטוב תקבל ואת הרע לא תקבל? אם אתם רוצים להחליף את הציבור – תחליפו. אני לא רוצה".
ח"כ אילן גילאון, שלא יהיה חבר כנסת בכנסת הבאה, כיוון שהוא מוצב במקום השביעי במרצ, אמר בכנס כי יש צורך לקיים בהקדם את הבחירות לראשות המפלגה בעקבות התפטרות שריד. "צריך לעשות ניקוי אורוות כדי שהנבחרת הבאה של מרצ תהיה קבוצת משימה מגובשת ולא עדת סולנים המסתערת על מיקרופונים", אמר גילאון ולא נקב בשמות אך למעשה התכוון לכל צמרת המפלגה. גילאון רמז בדבריו בעיקר לעבר בכירי המפלגה, חברת הכנסת זהבה גלאון וחיים אורון (ג'ומס), המעוניינים לקיים את הבחירות רק בעוד מספר חודשים, לאחר שיראו לאן מתפתחת היוזמה להקמת מפלגה סוציאל-דמוקרטית חדשה.
מקורבים לגילאון ציינו כי הוא מתכוון להתמודד על תפקיד יו"ר המפלגה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
"הציבור טעה". כהן
צילום: אתר הכנסת
אתר הכנסת
"צריך ניקוי אורוות". גילאון
אתר הכנסת
מומלצים