שתף קטע נבחר

זכרון יעקב: ראש המועצה הנצחי – פורש

ראש מועצת זכרון יעקב מזה 29 שנה, ישי שיבובסקי, הודיע לאחרונה כי לא יתמודד בבחירות המוניציפליות הקרובות. יריביו הפוליטיים: "המועצה במצב קטסטרופלי". דוברו של שיבובסקי: "התייחסות כזו, למי שהפך את זכרון יעקב למפעל חייו, אינה ראויה כלל לתגובה"

ראש המועצה המיתולוגי של זכרון יעקב, ישי שיבובסקי, הודיע לאחרונה כי לא יתמודד בבחירות המוניציפליות הקרובות. שיבובסקי מסביר, כי שילוב של גורמים שונים, ובהם סיבות אישיות ומשפחתיות, הוביל אותו להחלטה.
שיבובסקי: "לאחר תקופה ארוכה של התלבטויות, החלטתי לא להתמודד על המשך כהונתי כראש המועצה המקומית זכרון יעקב. פרישתי נובעת משילוב בין גורמים שונים, ובהם סיבות משפחתיות ואישיות, ובסופו של דבר הגעתי למסקנה כי יש לפנות את המקום לצעירים ממני, שימשיכו את מפעל חיי".
הודעתו של שיבובסקי, המכהן כראש המועצה המקומית מאז 1974, לא הפתיעה את מקורביו, וגם לא את המערכת הפוליטית ביישוב. דובר המועצה, דוד בר יוסף: "המקורבים אליו ידעו כי מי ששירת את הציבור הזכרוני במשך כמעט 30 שנה, והפך את המושבה למה שהיא, נטה כבר מזמן לקבל על עצמו את ההחלטה. לכך התווסף גם הלחץ המשפחתי הכבד שהופעל עליו שלא להתמודד שוב במערכת בחירות".
עוד הוסיף בר יוסף, כי שיבובסקי בחר בעיתוי הנוכחי להודיע על כוונותיו, "כדי להפיג לחצים מיותרים וליצור מצב בו יוכל לפרוש מתפקידו בצורה מכובדת, כיאה למי שהשקיע את חייו בפיתוחה של המושבה".
במערכת הפוליטית רווחת ההערכה, כי היה שיקול נוסף שהוביל להחלטתו של ראש המועצה שלא להתמודד בבחירות הקרובות: שיבובסקי הבין כי למרות פעילותו הענפה למען היישוב במשך שנות כהונתו כראש המועצה, דווקא הקדנציה הנוכחית עלולה להיות בעוכריו.
חבר המועצה, אלי אבוטבול (עבודה): "אני מקווה שלא יחשדו בי בשיקולים כאלה ואחרים, מאחר שאני יריב פוליטי של ראש המועצה, אך צריך לציין כי הוא משאיר אחריו מועצה במצב קטסטרופלי. במשך שנים רבות היתה זכרון יעקב יציבה יחסית, ומשכה אליה תושבי חוץ רבים, אולם היום היא במצב בעייתי. המועצה משעבדת נכסים, לוקחת הלוואות כדי לשלם משכורות, שלא לדבר על חובות לספקים שמסתכמים בעשרה מיליון שקלים, הלוואות לטווח ארוך וחובות לבנקים. מי שהביא את המועצה למצב הזה, הוא ראש המועצה".
ובכל זאת, אי אפשר לבטל את ההישגים הרבים שהביא שיבובסקי במהלך שנות פעילות רבות כל כך.
"את ההישגים שלו אף אחד לא ייקח ממנו. שיבובסקי תרם תרומה לא מעטה לזכרון יעקב, ואני רוצה לומר לו תודה רבה על כל השנים. אבל הקדנציה האחרונה הביאה את זכרון יעקב ל'עברי פי פחת'. כי ראש מועצה יצטרך לקבל החלטות יותר קשות ומסובכות כדי להבריא את המועצה".
אבוטבול הוסיף: "אני קורא לראש המועצה בשמונת החודשים שנותרו עד הבחירות לא לחשוש ולקבל את ההחלטות המתבקשות עבור המועצה, כולל יישום של תוכנית הבראה, מאחר שאנו עלולים למצוא את עצמנו בסיטואציה שבה משרד הפנים יצטרך להתערב בניהול המועצה".
דובר המועצה, דוד בר יוסף, מסר בתגובה לדברי הביקורת: "סוג כזה של התייחסות, למי שהפך את זכרון יעקב למפעל חייו, אינו ראוי כלל לתגובה".
יש לציין, כי שיבובסקי מצדו הבהיר השבוע כי למרות החלטתו, "תמשיך המועצה המקומית לפעול באופן שגרתי בכל תחומי אחריותה עד לאחר הבחירות, ועד לאחר העברת התפקיד למי שייבחר אחריי".
עם הודעתו של שיבובסקי החלה ההיערכות במערכת הפוליטית, וכבר עולים שמותיהם של מועמדים פוטנציאליים שיתמודדו על ראשות המועצה, ביניהם סגנו של שיבובסקי, יצחק שגב (סיעה עצמאית, "כן"), וחבר המועצה אלי אבוטבול (עבודה), שניהם התמודדו מול שיבובסקי גם במערכת הבחירות האחרונה. שמות נוספים של מועמדים פוטנציאליים: חיים שחר ("זכרון יעקב אחת חופשית") ולוי חברוני זכריה (סיעת "יש", סיעתו של ראש המועצה).
ראש המועצה הדגיש, כי יתמוך במי שילך בדרכו. שיבובסקי: "ברור לי שעדיף לזכרון יעקב להתנהל תחת שרביטו של ראש מועצה, אשר מכיר מקרוב את הקשיים והבעיות המיוחדות של היישוב, ולא אאפשר למישהו אחר לקלקל את מה שהשגתי כאן בעמל רב ובשיתוף פעולה עם התושבים במשך כמעט 30 שנה. אעשה הכל כדי לסייע לבחירתו של מי שישקיע את חייו בשימורה של זכרון יעקב ובפיתוחה, בהתאם למדיניות ולתוכניות שעיצבתי יחד עם חבריי במהלך השנים".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא אאפשר לקלקל את מה שהשגתי במשך כמעט 30 שנה". שיבובסקי
מומלצים