שתף קטע נבחר

כנס מחזורים ענק בבית הספר דה שליט

בי"ס דה שליט ברחובות עורך כנס מחזורים ענק לכל בוגריו. בוגרי המחזור הראשון מוזמנים לזהות עצמם בתמונה היסטורית משנת 1942 שנמצאה אצל אחת מהבוגרות. שלמה (צ'יץ) להט כבר זיהה עצמו. מי הבא בתור?

באוקטובר הקרוב יתקיים כנס ענק של 60 מחזורים בבית הספר דה שליט ברחובות. תהליך חיפוש ואיתור בוגרי בית הספר מעורר התרגשויות לא מעטות. באחרונה מצאה רבקה דימנט, בוגרת המחזור הראשון שסיימה את לימודיה בשנת 1945, תמונה היסטורית שבה מצולמים תלמידי כיתות ט' ו-י' מהמחזור הראשון.
בית ספר דה שליט ברחובות מזמין את הבוגרים להשלים את הפרטים החסרים בתמונה לקראת הכנס. אחד הבוגרים שכבר איתר עצמו בתמונה הוא ראש עיריית תל אביב לשעבר, שלמה (צ'יץ) להט.
להט, לשעבר לינדנר, מספר: "את הגימנסיה נהגנו לכנות בצחוק ה'פסטכיה' על שם אחד המורים ששם משפחתו היה פסטוך, שמשמעו בפולנית רועה צאן. בתצלום הוא עומד למעל, שני משמאל. במרכז התמונה מופיע, לבוש בחליפה כהה וממושקף, ד"ר פרוסט, מנהל הגימנסיה, שהיה מורה מוערך למתמטיקה ואימת התלמידים. מתחת לד"ר פרוסט יושב גרשון דובינבוים ז"ל, שהיה מפקד פלוגה בחטיבת הנגב, ונהרג במלחמת העצמאות.
להט נזכר במורים שהיו אהובים עליו: המורה לטבע דבורה מילר, גברת ברלין המורה לאנגלית, מר וילנסקי המורה לתנ"ך, וד"ר זקהיים המורה להיסטוריה. "למטה בתמונה יושב המורה לערבית שכולם כינו אותו המופתי".
"היתה לנו הערכה רבה לכל המורים. עמדנו לכבודם בתחילת כל שיעור, אבל מד"ר פרוסט חששנו במיוחד – עד כדי כך שהיינו רועדים כששמענו את צעדיו מתקרבים לכיתה. באחד משיעורי מתמטיקה הוא עבר מתלמיד לתלמיד ונזף בכל אחד, למרות שכולם אמרו את הנוסחה הנכונה. אחת התלמידות ברחה מהכיתה מפחד שישאל אותה".
להט מספר כי אחרי שתי שנות לימוד בדה שליט, שבהן נהנה מאד, החליטה אמו להעביר אותו לגימנסיה 'השכלה' בתל אביב שנחשבה ליוקרתית יותר.
בתמונה מופיעה גם ידיה לוי קפלן, בתו של בכור לוי, המורה ומנהל בית הספר הראשון בעיר. ובוגרים נוספים שזוהו: אלה גניסוב, מרדכי לב, יהודה קורצ'יק, שמחה סורוקר, גדעון אלטושלר, עמוס שפיגל, שושנה קוברסקי ושרה כהן.
יו"ר ועד ההורים בדה שליט, תמי נער, אומרת כי כשהתמונה צולמה עדיין נקרא בית הספר הגימנסיה. "מאוחר יותר הוא התאחד עם בית ספר תיכון נוסף וקיבל את השם 'תיכון מאוחד רחובות' שכונה תמ"ר, ולאחר מכן דה שליט".
מספר טל' לפניות הבוגרים: 239213 051, דואר אלקטרוני: deshalit2003@hotmail.co.il

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים