שתף קטע נבחר

לראשונה: ראש עירייה חרדי בירושלים

אורי לופליאנסקי הוא מחליפו הזמני של אהוד אולמרט הפורש; רשימת המתמודדים והשוקלים להתמודד על התפקיד ארוכה: מאברום בורג ועד יהורם גאון

אהוד אולמרט יודיע היום (א') על התפטרותו מראשות עיריית ירושלים. הוא מחוייב לפרוש מתפקידו כראש העיר מאחר שנבחר לכהן בכנסת והחוק אוסר על כפל התפקידים. בשבוע שעבר היתנה אולמרט את הצטרפותו לממשלה בקבלת תפקיד של שר בכיר.
עד לבחירות המוניציפליות, בעוד כשמונה חודשים, יחליף אותו סגנו, אורי לופליאנסקי, ובכך יהיה לראש העירייה החרדי הראשון של הבירה. לופליאנסקי עובד מזה 15 שנה בעיריית ירושלים, עוד מתקופת טדי קולק. בתפקידו האחרון היה ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק התכנון והבנייה בעיר.
בתוך כך המירוץ על כסאו של אולמרט מתחמם. ח"כ אברהם בורג הודיע בעבר שלא יתמודד נגד חברו הטוב אולמרט, אולם כעת, לאור הנסיבות שהשתנו, גדלים הסיכויים שיציג את מועמדותו. סקר שפורסם לאחרונה בעיתון ירושלים מגלה שהוא מוביל על שאר המתמודדים וזוכה לרוב של 38 אחוזים מתושבי העיר. 19 אחוזים תומכים דווקא בנציג הליכוד, עו"ד רוני בראון, שעדיין לא הודיע על התמודדותו. גם בראון, כמו אולמרט ובורג, יצטרך להכריע על עתידו זאת לאחר שנבחר לאחרונה למקום ה-29 ברשימת הליכוד לכנסת הבאה.
למתמודדים המפלגתיים מצטרפים מועמדים מהזירה הפוליטית המקומית: האישה היחידה שהכריזה עד כה על התמודדותה היא רוני אלוני, חברת מועצת העיר. עוד מתמודדים חבר המועצה יוסי טלגן, לשעבר מנכ"ל פסטיבל ישראל וחבר המועצה הדתי, חיים מילר, שרץ ברשימה חרדית-חילונית. חבר המועצה יהורם גאון, שוקל את התמודדותו וכך גם פרופ' שמעון שטרית, לשעבר שר הדתות והמשפטים.
מתמודד נוסף, שעושה מאמצים להתבלט בשטח, הוא איש העסקים, ניר ברקת. בחודשים האחרונים הוא משקיע ממון ומשאבים רבים בפרסום בחוצות העיר.
יצויין שטלגן עושה מאמצים למנוע את כניסתו לתפקיד של לופליאנסקי. השבוע הוא אירגן ישיבה בה השתתפו חברי המועצה החילונים בלבד. הוא קרא לאולמרט לקבוע מועד לבחירות פנימיות במועצה חודש מיום התפטרותו, בהן יקבע מי יהיה ראש העיר הזמני עד לבחירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורש. אולמרט
צילום: סבסטיאן שיינר
לופליאנסקי. יחליף
צילום: סבסטיאן שיינר
ארכיון ידיעות אחרונות
שוקל. גאון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים