שתף קטע נבחר

מאסר עולם לעומאר עדנאן שהורשע ברצח טל רייכמן

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע את עדנאן ברצח הנער טל רייכמן, שעבד כסדרן בתחנת המוניות בה שימש עדנאן כנהג. בית המשפט גזר על עדנאן מאסר עולם

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע הבוקר (יום ה') את עומאר עדנאן מכפר קאסם ברצח טל רייכמן, בן ה- 17 לפני כשנה וגזר עליו מאסר עולם. לפני צאתו מהאולם קילל עדנאן את אחד מבני המשפחה של הנרצח.
הרצח בוצע ב 29.10.99. עדנאן, שעבד כנהג בתחנת המוניות "המקדים", החליט לרצוח את רייכמן שעבד בתחנה כסדרן, לאחר שחשד, כי רייכמן מקפח אותו בסידור העבודה ומנסה לפגוע בפרנסתו.
בלילה שבין יום חמישי לשישי התקשר עדנאן לטלפון הסלולרי של רייכמן וביקש ממנו לרדת מביתו ולהיכנס למונית. לאחר שרייכמן נכנס לרכב, פתח עדנאן בנסיעה לכיוון היער הסמוך לקיבוץ נחשונים שם הורה לו לרדת על ברכיו וירה בו כדור אחד בראשו.
גופתו של רייכמן נמצאה רק יומיים מאוחר יותר בתום חיפושים נרחבים. עדנאן, שנעצר מיד עם העלמו של טל, הכחיש כל קשר לרצח ולטענת השופטים, שיקר בעדותו במשטרה וגם במהלך משפטו.
תחילה טען עדנאן, כי באקדח שנמצא אצלו ירה בחתול, אך לאחר בדיקת מעבדה ובדיקת DNA נמצאו באקדח שרידים ביולוגיים השייכים לטל רייכמן.
במהלך המשפט שינה עדנאן את הודאתו וטען, כי היריה היתה לא מכוונת, אך חוקרים מיוחדים שבדקו את הנשק מצאו, כי מהאקדח ממנו נורה רייכמן לא ניתן לירות אלא בכוונה תחילה.
בהכרעת הדין המתפרסת על-פני מאה עמודים, כתבו השופטים, כי עדנאן הציג גירסה "זיגזגית", שברובה הגדול שקרית ושמטרתה היתה לתעתע במשטרה ובבית המשפט.
השופטים קבעו עוד, כי על-פי בדיקת השיחות של הטלפון הסלולרי של טל נמצא שעדנאן שוחח עם רייכמן לפני הרצח, זאת למרות שהכחיש את עצם קיום שיחה זו.
ראש חבר השופטים, השופט נתן עמית, אמר בגזר הדין, כי: "היה זה רצח בזוי ואכזר, ממש הוצאה להורג".
בא כוחו של המורשע סיפר לאחר הכרעת הדין, כי גם מומחים מטעם ההגנה, שבדקו את האקדח, מצאו בו רקמות השייכות לרייכמן, אך עדנאן, בניגוד לעצת בא כוחו, בחר לומר, כי לא היה בזירת הרצח וכי לא הוא הרוצח.
לבית המשפט הגיעו היום עשרות בני משפחה וחברים של טל אשר מלווים את המשפט מתחילתו.
אימו של טל ז"ל, איריס, אמרה בבית המשפט, כי אינה מאמינה שהרצח בוצע על רקע סכסוך בתחנת המוניות אלא על רקע לאומני, זאת לאחר שבאותו יום התקיימו הפגנות על רקע לאומני בכפר קאסם, ממנו הגיע עדנאן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסנת קרסננסקי
טל רייכמן ז"ל
צילום: אסנת קרסננסקי
צילום: מיכאל קרמר
סכסוך בתחנת המוניות או רקע לאומני?
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים