שתף קטע נבחר

ראש העיר החרדי של י-ם: אשפר תנאים במזרח העיר

אורי לופליאנסקי, מחליפו של אהוד אולמרט, אמר בנאום בפני מועצת העיר: "אהיה ראש עיר של כולם. אל תשפטו אותי לפי לבושי"

אהוד אולמרט התפטר אתמול (א') מראשות עיריית ירושלים, בתום כהונה בת תשע שנים וחצי. זאת, בעקבות בחירתו לכנסת ומינויו הצפוי לתפקיד בכיר בממשלה.
עד לבחירות המוניציפליות, בעוד כשמונה חודשים, יחליף אותו סגנו, אורי לופליאנסקי, ובכך יהיה לראש העירייה החרדי הראשון של הבירה. לופליאנסקי עובד מזה 15 שנה בעיריית ירושלים, עוד מתקופת טדי קולק. בתפקידו האחרון היה ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק התכנון והבנייה בעיר.
בנאומו הראשון אתמול בפני מועצת העיר כראש עירייה אמר לופליאנסקי כי "אני אהיה בעזרת השם ראש העיר של כולם. אל נא תשפטו אותי על פי לבושי ואורחות חיי, אלא על פי מעשיי. אני מושיט יד לכל. אפעל גם לצמצום תחושת הקיפוח בקרב תושבי מזרח העיר. העירייה בראשותי תעשה ליצירת תנאים טובים יותר במזרח ירושלים".
בסיום הבטיח ראש העיר הנכנס של ירושלים: "אפעל לשמור על הסטטוס קוו הקיים בין דתיים לחילוניים".
בנאום בפני מועצת העיר אמר הערב אולמרט כי "השנתיים האחרונות היו הקשות ביותר בהיסטוריה המודרנית של העיר".
לדבריו, "בתקופת כהונתי, ירושלים הפכה יותר חרדית לחרדים ויותר חילונית לחילונים. מעולם לא היתה עיר פתוחה יותר למגזרים הללו. למרות הביקורות נגדי אף אחד לא יכול ליטול ממני את האהבה בלי הגבולות שאני חש לירושלים".

מרצ: נעתור לבג"ץ לערוך בחירות בעיר

ללופליאנסקי מחכות סוגיות בוערות בטיפול בעיר. אולמרט משאיר לו "ירושה" בדמות גירעון תקציבי של 440 מיליון שקלים, והגירה שלילית של צעירים רבים מהעיר.
בישיבת המועצה טענו חברי האופוזיציה מסיעת מרצ כי אולמרט "מכר את העיר לחרדים והשאיר את התיקים החשובים ביותר – כספים ותכנון ובנייה - בידיהם".
חברי האופוזיציה אמרו שיעתרו לבג"ץ כדי שזה יורה על בחירות בתוך 90 יום בעיר. "העברת ראשות העיר היא חתירה תחת שלטון הדמוקרטיה", אמרו.
חברי האופוזיציה גם מזהירים כי "ראש העיר החדש כפוף להוראות הרבנים, שעל פיהם יישק דבר מעתה בעיר. ידוע כי לופליאנסקי כפוף למרותו של הרב אלישיב מיהדות התורה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
לופליאנסקי ואולמרט בישיבת מועצת העיר
צילום: ערוץ 2
מומלצים