שתף קטע נבחר

ברק: "מי שפוגע בנו, ייפגע"

ראש הממשלה אמר אתמול: כי החיסול הוא "לא פעולה, אלא מגמה, שמעמידה סטנדרט חדש לפעילות". ראשי התנזים: "נצי הפת"ח ינקמו ויביאו את ראשו של מופז"

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר אתמול (יום ו') כי הפעולה האחרונה של צה"ל בבית סחור, בה נהרג איש התנזים הבכיר חוסיין עביאת, היא "לא פעולה אלא מגמה, שמעמידה סטנדרט חדש לפעילות. מי שפוגע בנו, ייפגע".
ברק אמר את הדברים בתדרוך לעיתונאים בעת ביקור שערך באוגדת יהודה ושומרון מצפון לרמאללה.
לדבריו, למרות הידיעות לפיהן הכריזו ראשי התנזים ותנועת הפתח על המשך המלחמה בישראל בלי קשר להחלטת הרשות, ו"למרות ערכם של הג'נטלמנים, הם אינם ראשי הרשות הפלסטינית. אנו מנהלים מו"מ עם הרשות ולאחר שנגיע לסיכומים על הפסקת אש, מי שלא יידע לבצע את הסיכומים, לוקח על עצמו סיכון".
ברק הוסיף כי "לאלימות יש פוטנציאל להתפתח יותר משהיה לפני חצי שנה כאשר היתה מציאות של הסכמים והליכה לקראת הסכמים". ראש הממשלה הוסיף כי "בכל עימות אזורי ישראל היא המדינה החזקה באזור, והיא תמשיך להיות כזאת בטווח הנראה לעין ותוכל לענות על כל איום לאינטרסים שלה ולקיומה".

התנזים: ננקום

ראשי התנזים בגזרת בית לחם של הפתח מאיימים, כי כנקמה על הריגתו של בכיר התנזים חוסיין עביאת בידי צה"ל, הם "ישיגו את ראשו של הרמטכ"ל שאול מופז". בכרוז של התנזים, שפורסם באזור בית לחם, נאמר כי "דמו של עביאת לא נשפך לשווא, נצי הפת"ח ינקמו את חיסולו ויביאו את ראשו של מופז".
בכרוז קורא הפתח לאנשיו להתפרס בגזרות השונות ולחזור לתקריות הירי "כדי שלא יהיה שקט, יש לירות על ההתנחלות גילה והתנחלויות אחרות".
עיתונאי פלסטיני אמר ל-ynet כי התנזים שוקל ברצינות לצאת במבצע לחיסול קציני צבא.
לדברי העיתונאי, קיים סיכוי טוב ששיתוף פעולה בנושא בין התנזים למנגנוני הביטחון של הרשות ייצא לפועל, שכן חלק גדול מראשי מנגנוני הבטחון הפלסטינים קשורים במאבקים הפנימיים בארגון התנזים.
תנועת פתח ביו"ש הפיצה ביום שישי לפנות בוקר כרוז, בו היא מאיימת
"למרר את החיים של המתנחלים ביהודה ושומרון".
כתב עתי"ם מוסר, שבכרוז איימו אנשי פתח, כי לא יהיו חיים שקטים למתנחלים ולכוחות הבטחון הישראלים ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים.
בכיר בפתח, המקורב לאוריינט האוס, אמר כי כעת יפעל הפתח בשיטות עבודה שונות מזו שפעל בהן עד עכשיו, וישראל תצטרך להתמודד לא רק עם חוליות מהג'יאהד האיסלאמי והחמאס, אלא עם חוליות של פתח, בסגנון שנות ה-70, אשר יפעלו ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים.

הרמטכ"ל: בטווח הקצר תעלה פעילות הפת"ח

הרמטכ"ל שאול מופז התייחס לחיסולו של עביאת ואמר: "אני מאמין שהפגיעה בו מעבירה לכולם את המסר שאנו פוגעים בכל מי שפוגע בחיילי צה"ל ותושבי מדינת ישראל".
הרמטכ"ל הוסיף כי הוא מעריך כי בשל הפעולה הצבאית צפויים ארועים אלימים בתגובה לפעולה. "אני מעריך שהפעולה הזו בטווח הקצר תעלה את רמת הפעילות של אנשי הפת"ח החמושים אבל בטווח הארוך יידע כל מי שמנסה לפגוע בחיילי צה"ל שהוא לא יימלט".
אלוף פיקוד המרכז, יצחק איתן, אמר בתידרוך לעיתונאים בירושלים כי פעיל התנזים חוסיין עביאת היה - מעבר להיותו פעיל מרכזי בתנזים - גם סוחר נשק בלתי חוקי. בבעלותו היו כלי נשק רבים, בהם גם מקלעים כבדים, שבהם עשה שימוש כנגד מטרות ישראליות. לדברי האלוף, עביאת היה מעורב בשורה ארוכה של מקרי ירי לעבר שכונת גילה בירושלים, לעבר מוצב צה"ל בשדמה, לעבר כביש המנהרות ולעבר מנהלת התאום והקישור סמוך לבית ג'אלה. לדברי גורמים בפיקוד מרכז, עביאת גם היה מעורב בירי ממנו נהרג חייל צה"ל סמל מקס חזן בצומת שדמה, וכן בירי בו נפצע קשה מאוד שוטר מג"ב שמעון אוחנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:איי פי
המכונית שנפגעה מירי המסוק
צילום:איי פי
צילום:איי פי
המכונית. איש התנזים נהרג במקום
צילום:איי פי
צילום : איי פי
מזהיר את הפלסטינים. ברק עם מופז
צילום : איי פי
מיכאל קרמר
על הכוונת. מופז
מיכאל קרמר
מומלצים