שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עתירה: להעניק מעמד "תושב קבע" לילדי עובדים זרים
  האגודה לזכויות האזרח עתרה נגד שר הפנים בדרישה להעניק לאזרחים זרים שגדלו מילדות בישראל, אשרה לישיבת קבע בישראל. לדברי נציגת ארבעת העותרים, "הם חיים בביתם היחיד בלא מעמד חוקי" וחוששים ממעצר וגירוש

  האגודה לזכויות האזרח עתרה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שר הפנים אלי ישי, בדרישה להעניק לאזרחים זרים שגדלו בישראל מעמד של תושבי קבע.
  האגודה עתרה לבית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים, בשמם של ארבעה אזרחים זרים, ילידי ישראל, בדרישה שיינתן להם מעמד של תושבי קבע. עוד דורשת האגודה כי בית המשפט יקבע שזר אשר שהה בישראל במשך שנים רבות כקטין, וישראל היא מרכז חייו, יהיה זכאי, בהיעדר מניעה פלילית או ביטחונית, לקבל אשרה ורישיון לישיבת קבע בישראל.
  ארבעת העותרים, אחד מהם בן למשפחה שמוצאה מהונג-קונג, ושלושת האחרים אחים, בנים להורים שמוצאם מהפיליפינים ומתאילנד, שלטענת העותרים הכירו בישראל, נולדו וגדלו בארץ.
  העותרים טוענים כי הם התחנכו בישראל, שפתם היא עברית, והתרבות הישראלית היא תרבותם, אך עם הגיעם לבגרות, נמנע מהם מעמד חוקי של תושבי קבע בישראל והם אינם זכאים לעבוד באורח חוקי, ולזכויות רבות השמורות רק לתושבי קבע ואזרחים, כגון ביטוח בריאות ממלכתי.
  "למעשה, הם חיים במולדתם ובביתם היחיד, בלא כל מעמד חוקי", טוענת עורכת הדין מיכל פינצ'וק מהאגודה, ומוסיפה כי מדיניותו של משרד הפנים, המסרב להעניק לארבעה מעמד של תושבי קבע, מתעלמת מנסיבות חייהם הייחודיות. לדבריה, מדיניות משרד הפנים פוגעת פגיעה קשה בזהותם של העותרים ובתחושת השייכות שלהם, משפילה אותם, ופוגעת בכבודם. עו"ד פינצ'וק טוענת עוד כי הארבעה חוששים כל העת שמא ייאסרו על ידי המשטרה ויגורשו מהארץ.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דודו פריד
  מדברים עברית והתרבות הישראלית היא תרבותם. עובדים זרים (צילום ארכיון)
  צילום: דודו פריד
  מומלצים