שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יורם חטב ויענקלה מנדל נחקרו במשטרה

  השניים נחקרו בנוגע להפגנת האמנים האלימה שהתקיימה מול ביתו של שר האוצר לשעבר, סילבן שלום

  יו"ר ארגון שחקני המסך בישראל (שח"ם), השחקן יורם חטב ויו"ר איגוד אמני ישראל (אמ"י), יענקלה מנדל, נחקרו בשעות אחר הצהרים של יום שלישי במשטרה בנוגע להפגנת השחקנים האלימה שהתקיימה ב-14 בפברואר מול ביתו של שר האוצר לשעבר, סילבן שלום. במהלך ההפגנה נזרק ארון מתים לחצר הבית בו התבצרה המשפחה, כשלדברי המפגינים ארון הקבורה סימן את "מותה הקרב של התרבות בישראל". בעקבות זריקת ארון הקבורה נגרם נזק לשער המוביל לחצר והמפגינים התעמתו עם כוחות המשטרה, שביקשו לפזר את ההפגנה שהתקיימה ללא אישור.
  מנדל וחטב נחקרו במטה המשטרה במרחב דן מהשעה 17:00 אחר הצהרים ועד דקות ספורות לפני עליית ההצגה "קפואים" בתיאטרון הבימה, הצגה חדשה בכיכובו של חטב. עם תום ההצגה אמר חטב כי אינו מתכוון להגיב על חקירת המשטרה אותה תיאר כ"רגילה", והוסיף, "זה היה יום ארוך".
  חטב - שמוביל את מאבק האמנים הנוכחי והוביל גם את המאבק על חוק הקולנוע, שבסופו של דבר עבר, בין היתר, בשל לחצים על הממשלה מטעם שר התרבות, מתן וילנאי, שלוו בהפגנות אלימות לא פחות מאלו - נשמע הערב לאחר החקירה בטוח לא פחות בדרכו: "אין לי בעיה לשים את התחת שלי על האש, זו לא הפעם הראשונה, אבל אני מצפה לכך שביחד איתי יהיו גם אמנים נוספים שלא יפחדו על התחת שלהם", אומר חטב ל-ynet.
  כחלק מההתגייסות מארגן מטה המאבק של השחקנים בישראל ברשותו של חטב כנס היערכות לקראת סגירת התיאטראות כמחאה על הקיצוץ המאיים של 50 מיליוני ש"ח בתקציב התרבות. כנס החירום יתקיים ביום שישי הקרוב בשעה 16:00 אחר הצהרים בבית לסין, ולדברי חטב הפעם מתכוון מטה המאבק ללכת עד הסוף ואם יידרש לכך "יוחשכו" התיאטראות באופן מיידי. במהלך השבועות האחרונים הקריאו השחקנים במהלך ההצגות בתיאטרונים מכתב שנוסח על-ידי מטה המאבק ובו הם פונים לקהל שיתמוך במאבקם על שימור "רוח העם". ביום ראשון הקרוב בשעה 10:30 בבוקר תתקיים הפגנת אמנים שתצא מכניסת האמנים של תיאטרון הבימה בתל-אביב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חטב. ללכת עד הסוף
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מנדל. זומן לחקירה
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  לאתר ההטבות
  מומלצים