שתף קטע נבחר

3 מאסרי עולם למסיע המחבל ל"סי-פוד מרקט"

בדיוק שנה אחרי הפיגוע, נגזרו שלושה מאסרי עולם ו-20 שנות מאסר נוספות, על מוראד עג'לוני, אזרח ישראלי, שהורשע בכך שהסיע את המחבל למסעדת "סי-פוד מרקט" בתל אביב. בפיגוע נהרגו שלושה בני אדם

בדיוק שנה אחרי הפיגוע, גזר היום (ד') בית המשפט המחוזי בירושלים שלושה מאסרי עולם ו-20 שנות מאסר נוספות על מוראד עג'לוני, שהסיע את המחבל לפיגוע במסעדת ה"סי-פוד מרקט" בתל אביב. עג'לוני הוא אזרח ישראלי, מהכפר עקב שבצפון ירושלים.
בפיגוע נהרגו שלושה בני אדם ורבים נפצעו. עג'לוני, בן 23, הורשע ברצח, ניסיון לרצח והובלת נשק שלא כדין. הרכב של שלושה שופטים קבע כי עג'לוני "ביצע את מעשיו מתוך להט לפגוע ביהודים" וכי "יש למצות עמו את הדין". עוד כתבו השופטים כי "בימים קשים אלו, כאשר תופעת מעשי הטרור הפכה למכת מדינה של ממש, יש להחמיר עם נאשמים שעברו עבירות כגון אלה ולמצות עימם את מלוא חומרת הדין".
הפיגוע במסעדה, הנמצאת בדרך מנחם בגין בתל אביב, אירע סמוך לשעה 2 לפנות בוקר, ב-5 במרס אשתקד. עשרות אנשים היו אותה שעה במסעדה, חלקם הגיעו כדי לחגוג במסיבת הרווקות של אירית רחמים, כשבוע לפני נישואיה לכדורגלן לירון בסיס.
עג'לוני הורשע בכך שהסיע את המחבל, איברהים חסונה, מרמאללה, יחד עם אדם נוסף, מאזן אל קאדי. השלושה נסעו תחילה לאזור פסגת זאב בצפון ירושלים, שם הם אמורים לבצע את הפיגוע. כאשר התקרבו ליעדם, הבחין עג'לוני בכוחות ביטחון רבים, לכן החליט על דעת עצמו להסיע את המחבל לתל אביב.
כאשר הגיעו השלושה למחסום בקו התפר, ביקש עג'לוני מהמחבל ומאל קאדי, לעקוף את המחסום ברגל, בזמן שהוא יעבור את המחסום במכוניתו. עג'לוני, שברשותו תעודת זהות ישראלית, עבר את המחסום מבלי לעורר חשד.
כשהגיעו לאזור המסעדה, הדריך עג'לוני את המחבל והציע לו לבצע את הפיגוע נגד היושבים במסעדת "סי-פוד". מייד לאחר מכן נמלטו מהמקום עג'לוני ואל קאדי מהמקום.
בכתב האישום מפורט כי בהתאם להנחיית עג'לוני, פתח חסונה באש לעבר הנוכחים במסעדה. כמו כן השליך המחבל לעבר המסעדה שני רימוני יד, שלא התפוצצו. בהמשך, בעקבות מעצור בנשק, שלף המחבל סכין קומנדו ודקר למוות שניים מהנוכחים במסעדה.
לזירת האירוע הגיע השוטר סלים ברקאת, שהשתלט על המחבל. השוטר דיווח למפקדיו על תפיסת המחבל, אך זה הצליח לדקור אותו למוות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:גלי תיבון
"ביצע מעשיו מתוך להט". עג'לוני
צילום:גלי תיבון
מומלצים