שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  למבורגיני קטנה, בזול

  המעבר לקונצרן פולקסווגן לימד את יצרנית האקזוטיקה האיטלקית משהו על רווחיות. כמו הצורך במכונית קטנה וזולה. יחסית

  למבורגיני, מי שהייתה עד לפני שנים לא רבות אקזוטיקה איטלקית, הופכת בתקופה האחרונה לחלק בלתי נפרד מקונצרן פולקסווגן. תחת השלטון הגרמני, ובעיקר תחת אחריות אודי, לומדים אנשי למבורגיני כי גם אקזוטיקה יכולה (צריכה, אם כבר) להיות יעילה ושיטתית, או במילים אחרות - להכניס כסף.
  את הכיוון הזה הראתה המורצ'לגו, הלמבורגיני הראשונה שיוצרה תחת כנפי פולקסווגן. אם כי, במקרה שלה, לא מדובר במכונית הגיונית במיוחד, לא אם 330 קמ"ש נראים לכם מהירות שמתאימה רק למטוסים. אבל בתערוכת ז'נבה מוצגת מכונית העלולה, רק עלולה, בכל זאת לענות לקריטריונים. קוראים לה גיירדו, והיא הבת החדשה במשפחה המאושרת.

  בייבי-למבו

  הגיירדו, שנחשפת כאן לראשונה, היא אחותה הקטנה של המורצ'לגו. ובהתאם למעמד המשפחתי, היא אכן משתרעת על-פני 430 ס"מ בלבד - וממד אורך זה מציג 28 ס"מ פחות מהאחות הגדולה והבכירה. המנוע? אף הוא קטן, אם כי 10 צילינדרים בתצורת V, "רק" 500 כ"ס, "רק" 52 קג"מ הם לא נתונים שיש להסתיר מעין הציבור. כך גם בנוגע למהירות המרבית, שתעמוד לפי למבורגיני על "בקושי" 310 קמ"ש. להזכירכם, בהשוואה ל-330 קמ"ש שמציגה האחות הגדולה, מדובר כאן בחלזון של ממש...
  אבל יש גם יתרונות, לא רק חסרונות. כך למשל יהיה תג המחיר, עם נדר, נמוך בהרבה. אמנם לא משהו שיגרום לכם להרהר בכדאיות הרכישה ביחס למכונית משפחתית מהשורה, או אפילו פורשה 911, אבל בהחלט הרבה פחות מהנהוג בלמבורגיני עד כה.
  מה שכן מוכר, הוא המראה החד-משמעי של היצירה, כאן בצהוב. מראה שאומר בדיוק את מה שמצליחות מכוניות מתוצרת הכפר סנטה אגטה שבאיטליה לומר כבר עשרות שנים. אני אחת, יחידה ומיוחדת. והנעה כפולה קבועה, בקרת יציבות, בקרת אחיזה ושאר טכנולוגיה מתקדמת, אתם ודאי מצפים לגלות מתחת לעור המרהיב. יחד אגב עם מרבית הפינוקים המקובלים כגון בקרת אקלים, כריות אוויר ומערכת שמע משובחת. את זו האחרונה מומלץ בחום להפעיל רק בעמידה. אחרת לא תשמעו כלום.
  בכל מקרה, כדאי להזכיר שוב שהרעיון המרכזי מאחורי הגיירדו הוא בכל זאת, ייצור מכונית קטנה וזולה. כזו שתוכל להתחרות במכוניות "עממיות" דוגמת פרארי 360 ואסטון מרטין קטנה (ועתידית). מכונית שתוכל, בעיקר, להכניס קצת כסף לכיסיו של הקונצרן הגדול, כדי שיהיה מסוגל (ומעוניין) להחזיק ביהלום המדהים הזה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  למבורגיני גיירדו...
  קטנה ו"זולה"...
  ומוכנה לקרב מול פרארי ואסטון מרטין
  האיכות היא מבית אודי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים