שתף קטע נבחר

הנהג: "דווקא הפעם לא היה מאבטח"

נהג קו 37 בו אירע הפיגוע, מרואן דמוני משרפעם, סיפר כי "עצרתי בתחנת מוריה, פתחתי את הדלתות ופתאום ארע הפיצוץ". הוא עצמו נפצע קל. משפחתו ניסתה לא אחת לשכנעו לא לעבוד כנהג אוטובוס מחשש שייפגע בפיגוע

מרואן דמוני, תושב שפרעם בן 31, נהג האוטובוס בו אירע אתמול (ד') הפיגוע, סיפר כי בנסיעה הזו, בניגוד לרוב הנסיעות שלו, לא ראה כל מאבטח עד התחנה בה אירע הפיצוץ.
דמוני, שנפצע קל, מאושפז במחלקה הכירורגית בבית החולים כרמל בחיפה. הוא סובל מקשיי שמיעה ומפציעות רסיסים. "נסעתי על קו 37 כרגיל, כמו בכל יום הגעתי לתחנה במוריה, עצרתי, פתחתי דלתות ופתאום ארע הפיצוץ. לא הרגשתי כלום ופתחתי את העיניים. ראיתי שכל האוטובוס שבור לגמרי, אנשים היו על הרצפה. ניסיתי לצאת מהאוטובוס. אנשים התחילו לרוץ ולעזור".
לדבריו, "בדרך כלל עולים הרבה נוסעים, וגם יורדים הרבה, באזור השוק. הפעם היו יחסית פחות אנשים, וכולם היו בישיבה".
הוא מוקף בבית החולים בחברים ובקרובי משפחה. אמו אוולין סיפרה כי "כשהוא הגיע לבית החולים הוא הרים לי טלפון ואמר רק 'אני בסדר, אמא אל תפחדי'".
דמוני, תושב שפרעם, עובד זה 7 שנים כנהג אוטובוס בסניף אגד בכרמיאל. אחותו סיפרה כי המשפחה ביקשה ממנו כמה פעמים להפסיק את עבודתו כנהג אוטובוס, מחשש שייפגע בפיגוע, אולם הוא סירב לבקשות. הוא אמור להינשא בעוד שנה, ובינתיים מתגורר עם הוריו.
מזכיר מנהל אזור צפון באגד, שמעון גולדברג, סיפר כי דמוני "לא ראה מישהו חשוד במהלך הנסיעה". הוא הוסיף כי באזור אגד צפון פועלים כעת 500 מאבטחים וכי אין באפשרותם להיות בכל נקודה, בכל זמן. "הם פזורים לכל אורך הציר, יכול להיות שהם ירדו תחנה לפני או שהתכוונו לעלות תחנה אחרי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הנהג, מרואן דמוני
צילום: ערוץ 2
מומלצים