שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערפאת הודיע: אבו מאזן ראש הממשלה
  פרסום ראשון: בישיבת הוועד הפועל של אש"ף נקב יו"ר הרשות בשמו של אבו מאזן כמועמדו לתפקיד. מקורבי אבו מאזן: הוא מוכן לקבל את התפקיד, אבל בוחן את סמכויותיו. גורמים בירושלים: מבחן המינוי - יהיה בסמכויות שיקבל

  פרסום ראשון: יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת הודיע אמש (ה') לראשונה כי מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, מחמוד עבאס (אבו מאזן) הוא מועמדו לתפקיד ראש הממשלה הפלסטיני. כך נודע ל-ynet ממקורות פלסטינים.
  ערפאת אמר את הדברים בישיבת הוועד הפועל של אש"ף שהתקיימה בלילה. ב-ynet פורסם השבוע לראשונה כי אבו מאזן נותר המועמד היחיד לתפקיד, לאחר שהוועד המרכזי של הפתח קבע כי רק חבר ועד מרכזי יאייש את התפקיד, וכי אבו מאזן הוא מועמד הוועד. בישיבת הוועד המרכזי שהייתה ביום שלישי סירב ערפאת להתחייב למינוי אבו מאזן, אולם אתמול בערב הוא הודיע שאבו מאזן הוא מועמדו.
  לדברי המקורות הפלסטינים, במהלך הישיבה קטע אבן מאזן את דברי ערפאת, בעת שזה נקב בשמו. אבו מאזן אמר ליו"ר כי "מוקדם עדיין לדון בשמות", לפני שהתבהרו השינויים החוקיים שעליהם תחליט המועצה המרכזית של אש"ף שתתכנס בשבת. עם זאת, מקורבי אבו מאזן אמרו כי הוא מוכן לקבל את התפקיד. לדבריהם, הוא מבקש לבחון אילו סמכויות יוענקו לתפקיד במסגרת שינוי החוק.
  בישיבה אמש התייחס ערפאת גם למיליארדר הפלסטיני מוניד אל מסרי, ששמו הועלה כמועמד לתפקיד, ואמר כי יימצא לו תפקיד אחר.
  המקורות הוסיפו כי שליח האיחוד האירופי, מיגל מורטינוס, העביר אתמול לערפאת בפגישתם מסר מארה"ב לפיו אמריקה רואה בשר האוצר הפלסטיני, סלאם פיאד, או באבו מאזן, את המועמדים לתפקיד ראש הממשלה.
  אתמול העביר הקונסול הבריטי הכללי בירושלים איגרת לערפאת משר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו, לפיה ישראל לא תטרפד את כינוס המועצה המרכזית הפלסטיני ואת כינוס המועצה המחוקקת הפלסטינית, שיבחרו את המועמד לתפקיד ראש הממשלה.
  נושא מינוי ראש הממשלה עלה אתמול פעם נוספת בפגישתו של ערפאת עם שליח האו"ם טרייה לארסן. לארסן אמר לאחר הפיגוע בחיפה כי "המצב דורש מנהיגות אמינה בצד הפלסטיני". מקורות פלסטינים האשימו את לארסן בכך שהוא "משלים באמצעות הקמפיין למינוי ראש הממשלה את צעדי ישראל בשטח שנועדו לפגוע בערפאת".
  גורמים מדיניים בירושלים אמרו בתגובה, כי "אבו מאזן נחשב כאישיות מקובלת על ישראל, אבל השאלה היא אילו סמכויות הוא יקבל. ברור שערפאת היה מעוניין בראש ממשלה עם סמכויות מינימליות, לכן מבחן המינוי יהיה בסמכויותיו וביכולת לבצע מהלכים".

  בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אבו מאזן. השיב ליו"ר
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  ערפאת. אתה המועמד
  צילום: איי פי
  מומלצים