שתף קטע נבחר

הפיגוע בקרית ארבע: "הם היו כמו זוג יונים"

אלי ודינה הורוביץ, שנרצחו ביום שישי, חיו בקרית ארבע כ-15 שנה. הבעל לימד בישיבת שבי חברון והאשה היה מחנכת באולפנא בחברון. חבריהם סיפרו על רב נערץ ומשפחה אידיאלית. הם הותירו אחריהם ארבעה ילדים וחמישה נכדים

אלי ודינה הורוביץ שנרצחו בפיגוע בקריית ארבע בערב שבת, יובאו הערב (יום א') למנוחות בירושלים. מסע הלוויתם יצא ב-16:00 מישיבת שבי חברון, יגיע ב-19:00 לשכונת בית וגן בירושלים ומשם יצא להר המנוחות. שלושה מפצועי הפיגוע עדיין מאושפזים בבית החולים. מצבה של אחת הפצועות קשה ויציב.
אלי בן 52 ודינה, בת 50, נהרגו בחדירת מחבלים אל ביתם בליל שבת. הם הותירו אחריהם ארבעה ילדים: בת שבע, בת 30, צבי, בן 26, נחמה, בת 22, ושולמית, בת 20 וכן חמישה נכדים.
"ביום לפני הרצח הם הספיקו לטייל בגבעת התורמוסים", סיפרה בתם בת שבע, "כמה אהבה הם הקרינו כלפי חוץ. בימינו לא מוצאים סגולה שכזו. יום חמישי היה היום האחרון שראינו אותם, היום הקבוע שהם ביקרו את הנכדים".
תושבי קרית ארבע סיפרו כי השניים, ילידי ארה"ב, הגיעו לקרית ארבע לפני כ-15 שנה. תושב המקום, אהרון גרנות, סיפר כי "אלי היה הרב שלי ולימד בישיבת שבי חברון. הוא נולד בארה"ב, ואביו, הרב משה הורוביץ, חשש שהוא מתרחק מהיהדות ושלח אותו לקיבוץ חולדה". לדברי גרנות, הורוביץ היה קשור מאוד לקיבוץ והפך שם לבן מאומץ. הוא למד בישיבת מרכז הרב ולימד בתלמוד תורה בישיבת מרכז הרב ולימד גם בישיבה הגבוהה של תל אביב ובישיבה של מצפה רמון.
התושבים מספרים כי דינה הורוביץ היתה חוזרת בתשובה, מורה למוזיקה ומחנכת באולפנא בחברון שבשנתיים האחרונות עבדה גם במכללת אפרתה. "הם היו כמו זוג יונים. אנשים מאוד משכילים עם תפיסת עולם רחבה", אמר גרנות. "אלי היה רב נערץ בישיבה, קישר בין חילונים לדתיים. הוא לא היה אדם קיצוני. אחרי הטבח של ברוך גולדשטיין הוא כינס אנשים בביתו והסביר למה הדבר הזה נורא. הוא אמר: 'איך לא קמו האבות והאמהות מקברם לצעוק הצילו? זה אנטי יהודי, זה אנטי ציוני'".
עוד הוסיף גרנות כי אלי הורוביץ היה נגר חובב בעל ידי זהב. "יש לו בבית מחסן כלים מסודר וכל דבר הכי קטן הוא היה מתקן".
אלכס פרנק, חבר מועצת קרית ארבע, אמר שהורוביץ היה "הכי קרוב לחילוני בהשקפת עולמו. ראיתי בו סמכות למרות שאני לא דתי וידעתי שיש לי כתובת. אשתי מריאנה יהודיה בזכות דינה, היא הנחתה אותה בנושא הגיור, היינו אצלם כמו משפחה מאומצת. הם היו משפחה אידיאלית. הגישה שלהם אל היהדות היתה מתונה, זוג שניסה לגשר בין כל החלקים בעם המפולג הזה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: ארכיון ידיעות אחרונות
אליהו ודינה הורוביץ ז"ל
צילום רפרודוקציה: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים