שתף קטע נבחר

קופת חולים "מאוחדת" מציעה: ברכה במקום תרופה

תושבי חולון הוזמנו השבוע לקבלת קהל אצל הרב המקובל נתן בוקובזה בסניף קופת חולים "מאוחדת" בעיר. ההתמחות שלו: ברכות ועצות לאנשים במצוקה. מנהלת הסניף: זה נדבך נוסף בשירותים של הקופה. דובר קופת החולים: זו יוזמה מקומית שנעשתה לא ברשות

בקופת חולים "מאוחדת" בחולון מצאו שיטה חדשה לטפל בחברים: מאות מחברי הסניף המרכזי בעיר הוזמנו ביום שלישי הקרוב לקבלת קהל עם מומחה חדש בקופה, הרב המקובל נתן בוקובזה. כך מתפרסם הבוקר (יום א') ב"ידיעות אחרונות".
המקובל בוקובזה מוכר בקרב הציבור המסורתי והדתי כמי שמשיא עצות, פותר בעיות ונותן ברכות לאנשים במצוקה הפונים אליו בתוכניתו ברדיו הדתי "קול חי". מנהלת הסניף המרכזי של "מאוחדת" בחולון, פנינה ברגפרוינד, שנעזרה בשירותיו בעבר, הזמינה את הרב בוקובזה לקבל קהל גם בקופת החולים.
בעיתונות המקומית פורסמה מודעה מטעם קופת חולים "מאוחדת" בזו הלשון: "צדיק בא לעיר חולון. לכבוד לנו לארח את הגאון המקובל הרב נתן בוקובזה שליט"א הידוע בברכותיו, בסגולותיו ורבים נושעו על ידו. הרב יקבל את הקהל הרחב בקופת חולים 'מאוחדת' ברחוב שדרות קוגל 45 חולון".
לדברי ברגפרוינד, "בחולון יש הרבה חוזרים בתשובה שמאמינים גם בברכה של הרב, לצד הטיפול הרפואי. זכותו של כל אחד לבחור במה שהוא רוצה. אני, כאישה דתייה, שנעזרתי בשירותיו של הרב בוקובזה באופן אישי, מוכנה לתת אפשרות לציבור הרחב ליהנות משירותיו. הוא לא ייתן עצות רפואיות ולא מרשמים לתרופות. הוא יברך את האנשים בברכת הבריאות וזה נדבך נוסף בשירותים של הקופה".
חבר מועצת עיריית חולון, זהר נוימרק, טען אתמול כי קופת חולים "מאוחדת" עושה שימוש ציני בתפקידה. "אני תוהה אם בפעם הבאה שבני יחטוף חלילה שפעת או שלרעייתי ייתפס הגב, ברכה של הרב או אולי מגע ידו יעלימו את הצורך בשימוש בתרופות", אמר נוימרק.
יועץ התקשורת של קופת חולים "מאוחדת", טל רבינא, מסר בתגובה כי מדובר ביוזמה מקומית שנעשתה שלא ברשות ובסמכות הקופה. לדבריו, "הקופה מתמקדת בהענקת טיפול רפואי ולא בשום פעילות אחרת. בעקבות פניית 'ידיעות אחרונות' תינתן הנחייה לבטל את שעת קבלת הקהל של הרב בוקובזה בחולון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תרופות. יש תחליף ב"מאוחדת"?
מומלצים