שתף קטע נבחר

תחקיר ראשוני: שחר וקרט נהרג מאש שנפתחה ממלון פרדייז

בסוף השבוע נפטר מפצעיו סמל שחר וקרט מיחידת שמשון, שנפצע ליד קבר רחל. מתחקיר ראשוני של צה"ל לבירור נסיבות הירי עולה כי הוא נפגע מירי של צלף, שירה מחלון חדר במלון פרדייז הסמוך

החייל שחר וקרט, סמל מחלקה ביחידת שמשון, שנפצע ביום שישי באורח אנוש ליד קבר רחל, נפטר אמש מפצעיו בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. תחקיר ראשוני מעלה שהוא נורה ממלון פרדייז הסמוך. להלן תיאור השתלשלות האירועים שבהם נהרג וקרט.

המהומות פרצו אחרי לווייתו של בכיר התנזים שחוסל

מסכי הוידיאו בחמ"ל של חטיבת עציון מראים 24 שעות ביממה את קבר רחל ואת סביבתו. אתמול בשעת צהריים ישב אלוף משנה מרסל, מפקד החטיבה, עם כל המפקדים באיזור בישיבת הערכת מצב.
הלוויתו של איש התנזים, חוסיין עביאת, עמדה לפני סיומה והיו התראות על התפרעויות וירי לעבר קבר רחל. כשיצאו מן הישיבה נראו על המסכים דמויות כהות מתרוצצות ודמויות בקסדות - חיילי צה"ל רצים אליהם ומגרשים אותן.
"תיכף יגיע גם הירי", אמר מישהו מבין הנוכחים. אחרי חצי דקה ציפצפו מכשירי המירס של אל"מ מרסל ושל מפקד הגדוד האחראי על איזור הקבר. חייל נורה בצווארו ומצבו קשה.
כאשר הגיעו מפקד החטיבה ומפקד הגדוד למחסום המפריד בין ירושלים לבית לחם, כבר הוכרז האזור שטח צבאי סגור. חיילי גדוד שמשון המאבטחים במקום, סיפרו שוב ושוב אחד לשני על הידיים מלאות הדם של החובש הפלוגתי שטיפל בפצוע ראשון. "הוא עמד מולנו ורעד. הידיים שלו היו מלאות בדם".

תחקיר ראשוני: הירי בוצע ממלון פרדייז הסמוך

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה, כי שחר וקרט יצא עם 4 חיילים מהמתחם לפזר התפרעות קטנה שנוצרה במקום לאחר ההלוויה של חוסיין עביאת. בשלב מסויים, הבחין מפקד הפלוגה שהחיילים התרחקו מדי וקרא להם לחזור פנימה, מחשש לירי.
החיילים התחילו לשפר עמדות לאחור, כשבכל תנועה אחורה נשאר מישהו בעמדה קידמית יותר ואיבטח את חבריו.
וקרט נשאר בחוץ אחרון ונורה על ידי צלף פלסטיני. הכדור הראשון שיפשף אותו ופגע בקיר. השני, שנורה אחרי שלוש שניות, פגע בצווארו של וקרט, קרע את שני עורקי הצוואר ואת קנה הנשימה, יצא מן הצד השני, ופגע גם הוא בקיר.
מלון "פרדייז", כמאתיים מטר מדרום למתחם הקבר, זוהה כמקור הירי. בעל המלון קיבל טלפון מקצינים ישראליים. בפעם הקודמת שבה ירו מן המלון, הוא הוזהר, והלך להתלונן בפני פרנסי בית לחם ורמאללה ואנשי התנזים הפסיקו לירות מהמלון. אתמול הם שבו וירו מהמלון.
כמה פלסטינים מבית לחם, שמאסו בתפקיד קורבנות המלחמה, סיפרו לקציני צה"ל את שמו של היורה, מאנשיו של עביאת המנוח.
מפקד החטיבה הזניק מסוקי קרב למקום. זוג מסוקי קוברה הגיע בתוך שעה קלה, והחל לרחף מעל איזור הקבר.
בינתיים הועבר וקרט לבית החולים.

"ילד שכולם אהבו אותו"

בני משפחתו של שחר וקרט, שישבו ליד מיטתו בבית החולים הדסה עין-כרם, קיוו לנס. היה להם למה לקוות, שכן הם גילו שהרופא שמטפל בבנם, הוא זה שטיפל בשמעון אוחנה, שנפצע ביריות בשכונת גילה. להם לא שיחק המזל, ובשעות הערב נדם לבו של שחר וקרט.
וקרט התחנך בבית הספר למדעים בלוד. הוא סיים בהצטיינות, ויכול היה לבחור ביחידת מחשבים בצבא, אבל בחר ללכת ליחידה קרבית. הוא התגייס לצה"ל לפני שנתיים. אביו, מאיר וקרט, אמר: "רק אני אשם בכך שחינכתי את ילדיי ללכת ליחידות קרביות". אחיה של האם, משה ועקנין, אמר: "הוא היה ילד שכולם אהבו אותו, ואהבו להיות סביבו".
במותו הותיר אחריו שני הורים, שולמית ומאיר, וגם שלושה אחים - אח ואחות גדולים ממנו, ששירתו ביחידות קרביות, ואח קטן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו בכר
שחר וקרט. הכדור פגע בצווארו
צילום: דודו בכר
צילום : איי פי
ברק ומופז. התייעצות טלפונית
צילום : איי פי
צילום: גלי תיבון
אל"מ מרסל. רצה להגיב בירי טיל לעבר המלון ממנו בוצע הירי
צילום: גלי תיבון
מומלצים