שתף קטע נבחר

אוסטריה: כ-170 נהרגו בדליקה שפרצה ברכבת

הרכבת נסעה בתוך מנהרה באלפים, כאשר נתקעה, ופרצה בה אש. רוב הנוסעים נהרגו, רק שמונה מהם ועוד שבעה אנשים שהיו במנהרה ניצלו. הסיבה לדליקה עדיין אינה ידועה

כ-170 בני אדם, רובם בני נוער, נהרגו ביום שבת בדליקה שפרצה ברכבת, אשר הובילה גולשים לאתר סקי באלפים האוסטריים. רוב הנוסעים ברכבת נשרפו או נחנקו למוות משאיפת העשן. בין הנספים היו אוסטרים, וכן תיירים מגרמניה ומארצות הברית. קאנצלר אוסטריה, וולפגנג שיסל, הכריז על שני ימי אבל לאומי לזכר קורבנות האסון.
רק שמונה נוסעים הצליחו להיחלץ מהרכבת הבוערת, שנלכדה בתוך המנהרה בהר, רובם תיירים גרמנים. תחנת הרדיו הממלכתית באוסטריה מסרה כי הם הצליחו לדחוף את החלון האחורי של התא בו נמצאו, ודרכו יצאו החוצה. שבעה ניצולים נוספים לא היו על הרכבת, אלא נמצאו במנהרה בעת השריפה. מבית החולים בו אושפזו 15 הפצועים נמסר כי לא נשקפת סכנה לחייהם.
אחד הנוסעים שניצלו, תייר מגרמניה, סיפר בבית החולים: "הרכבת התמלאה עשן, וכולם החלו לצרוח מפחד, וניסו לשבור את הדלתות והחלונות כדי לצאת החוצה. הצלחתי להינצל רק משום שאחד החלונות נשבר כלפי פנים, וזחלתי דרכו החוצה".

הכבל נקרע לפני פרוץ הדליקה

הרכבת, המונעת על ידי כבל, אשר נוסעת בתוך מנהרה למדרונות הסקי שבהר קיצשטיינהורן, בגובה של 3200 מטרים, עצרה היום בגובה של 600 מטרים. מתחנת הטלוויזיה הממלכתית נמסר כי האש פרצה ברכבת בשעה 9:30 בבוקר, וככל הנראה הכבל נקרע לפני פרוץ הדליקה. עם זאת, הסיבה לפרוץ הדליקה עדיין לא ידועה. האש המשיכה להתלקח שלוש שעות לאחר שפרצה, ועשן היתמר מקצה המנהרה.
כוחות הצלה גדולים, מצויידים ב-13 מסוקים עם ציוד כיבוי מיוחד שהובא מגרמניה, הוחשו למקום.

עברה שיפוץ לפני שש שנים

אתר הסקי בהר קיצשטיינהורן פופולרי מאוד בחודשי הקיץ ובתחילת החורף. הרכבת לאתר הוקמה ב-1974, והיתה הראשונה מסוגה שנסעה בתוך רכס. לפני שש שנים היא עברה שיפוץ טכנולוגי מקיף.
הרכבת מסוגלת להוביל מדי שעה כ-1500 אנשים מהתחנה שבעמק לפסגת ההר. מומחים שהתראיינו היום בטלוויזיה אמרו, כי עד כה היא לא היתה מעורבת בכל תאונה, וכי היתה אמורה להיות חסינת אש.

אוסטריה: הקנצלר שלח תנחומיו למשפחות

קנצלר אוסטריה, וולפגנג שיסל, שלח את תנחומיו הכנים למשפחות ההרוגים באסון. "כל העם האוסטרי מאוחד ומשתתף באבלן של המשפחות", ציין הקנצלר בפנייתו אל המשפחות.
נשיא אוסטריה, תומאס קלציל, הופיע בשידור מיוחד בטלוויזיה האוסטרית הממלכתית, וניחם אף הוא בשם העם האוסטרי את המשפחות. קלציל ציין בשידור את אגרות התנחומים ששלחו קנצלר גרמניה, גרהארד שרדר ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
צוותי החילוץ באוסטריה
צילום: איי פי
מומלצים