שתף קטע נבחר

הסכמה בין לוד וחבל מודיעין על העברת שטחים

המועצה האיזורית העבירה ללוד 500 דונם משטחי מושב בן שמן, להקמת שכונה המיועדת לאנשי כוחות הביטחון; ראש עיריית לוד: "הסיכוי היחיד לפיתוח העיר הוא בתוספת קרקעות"

בישיבת המועצה האיזורית חבל מודיעין שהתקיימה לאחרונה, דיווח ד"ר עומר דקל, שמייצג את המועצה האיזורית בוועדת הגבולות, כי "התגבשה הסכמה בין עיריית לוד לבין המועצה האזורית, על פיה כל העברה של שטחים ללוד תיעשה בהסכמה הדדית של שתי הרשויות".
דקל מסר כי "במסגרת הסכמה זו, המועצה האזורית חבל מודיעין מסכימה להעברה של כ-500 דונם משטחי מושב בן שמן לתחום המוניציפלי של עיריית לוד, לצורך הקמת שכונה לאנשי מערכת הביטחון". הסכמה זו כפופה לאישור מליאת מועצת עיריית לוד.
השבוע התקיימה ישיבת מועצה בלוד, אך הנושא לא עלה על סדר היום, ויגיע לישיבת המועצה הבאה. דובר עיריית לוד, יורם בן ארוש מסר בתגובה: "בדיון שהתקיים לפני שבועיים בין עיריית לוד לחבל מודיעין, צויין כי קיימות הסכמות להעברת שטחים של המושבים אחיסמך, בן שמן וגינתון. עיריית לוד שמחה כמובן לעבוד בהדדיות ובשיתוף פעולה בנושאים שבהם תועלת שני הצדדים, אולם יש לקחת בחשבון כי ועדת החקירה הינה ועדה בלתי תלויה שמונתה על ידי שר הפנים, והמלצותיה מועברות אליו להחלטתו".
בן ארוש הוסיף כי "ראש העירייה רגב ציין שהסיכוי היחיד לפיתוח העיר הוא בתוספת קרקעות, עליהן ייבנו אלפי יחידות דיור שיביאו להכפלת מספר התושבים ולחיזוקה של העיר. הכוונה היא להביא אוכלוסייה יציבה בעלת מאפיינים סוציו-אקונומיים גבוהים, שיגרמו לשינוי המגמה ולמפנה המבוקש, בהתבסס בין היתר על נסיונות דומים שהצליחו בערים אחרות כמו יבנה, ראש העין ואור יהודה. עוד מסר בן ארוש כי "תוכנית האב שהוכנה לצורך העניין מציגה ראייה ארוכת טווח, והיא מבוססת על יצירת היצע דיור בצפיפויות נמוכות (צמודי קרקע) ובאיכויות גבוהות, המהוות מוצר מבוקש עבור אוכלוסיות מבוססות, ומצויים במחסור במרחב המטרופולין".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על השטחים תוקם שכונה לאנשי מערכת הביטחון
מומלצים