שתף קטע נבחר

המילואימניקים של הכנסת

בעקבות הצבעתם של חברי הכנסת בעד הארכת מכסת ימים המילואים השנתית ל-43 יום, התעניינו אתמול רבים מגולשי ynet: כמה חברי כנסת בעצם עושים מילואים? כמה מהם משרתים ומתי עלו על מדים בפעם האחרונה? הנה תשובותיהם של אלה שהסכימו להשיב לנו

שינוי הליכוד האיחוד הלאומי העבודה 
מרצ מפד"ל 

הכנסת נדרשה אתמול (יום ד') להכריע בסוגיית הארכת המכסה השנתית של חיילי המילואים. אבל מי מבין 120 חברי הכנסת באמת יודע במה מדובר? איך מרגישים בנעלים גבוהות ומדי זית בחום של אוגוסט, למה יש רק בורקס בארוחת הצהריים של יום ראשון, מה זה פזצט"א ומה הטעם של המצופים בשק"ם?
הנשים, על פי רוב, אינן משרתות במילואים, וכך גם חברי הכנסת הערבים והחרדים - למעט כמה מאנשי ש"ס. זהו, אם כן, גיליון השירות של חברי הכנסת שהסכימו לענות לשאלות ynet אודות שירות המילואים הפעיל שלהם. קראו ושמרו, להצבעה הבאה.

שינוי
דווקא במפלגה שכל חבריה הרימו יד בעד הארכת שירות המילואים, ישנו מספר גבוה במיוחד של משרתים.

אילן שלגי (57), קצין חינוך בפיקוד גדנ"ע: "שירתתי חמש שנים בסדיר, ואחר כך עשיתי מילואים עד גיל 50 כקצין חינוך בחיל החינוך והגדנ"ע, עד שהשתחררתי בדרגת סגן אלוף. עד גיל 45 עשיתי 40 ו-50 ימי מילואים בשנה חוץ מאשר בתקופת מלחמת יום הכיפורים, אז שירתתי חמישה חדשים. מגיל 45 עשיתי מילואים בפרוייקטים של ביקורות בשטח, חוות דעת ודו"חות. ההיקף היה בין 15 ל-20 ימים בשנה בממוצע".

חן רשף (34), מראיין בלשכת גיוס: "עשיתי מילואים לפני מספר חודשים. בדרך כלל אני עושה מילואים חד-יומיים, יומיים עד שלושה בשנה, בבית הספר לצניחה של צה"ל".

רוני בריזון (58), שירות סדיר ושירות קבע בממר"ם: "אחרי שהשתחררתי, ובמשך 30 שנה, עשיתי מילואים בחיל התותחנים, בין 30 ל-35 ימים בשנה. כשהגעתי לגיל 50 ופירקו את הגדוד, שחררו את כולנו ואני התנדבתי לעוד שנתיים מילואים בחיל האוויר, עד שהם אמרו לי שאי אפשר יותר. הם לא השתמשו במילה זקן, הם היו נחמדים".

יגאל יאסינוב (36), רס"ר בצבא האדום וחייל חי"ר בצה"ל: "בין השנים 1984-1986 שירתתי כרס"ר בבסיס של הצבא האדום באזור הקווקז ובצ'צ'ניה. עליתי לארץ ב-1993 ושנה אחר כך עשיתי שירות סדיר שלב ב' (מקוצר) כחייל חי"ר בגדוד מרחבי. עשיתי שלושה שבועות מילואים במבצע "חומת מגן" באזור חברון".

אילן ליבוביץ (36), קצין מודיעין בשריון: "בשבוע שעבר עשיתי מילואים ביחידת מודיעין. בדרך כלל אני עושה מילואים חד-יומיים או דו-יומיים. באוגוסט עשיתי שבועיים ובמצטבר בשנת 2002 עשיתי 50 יום".

אהוד רצאבי (49). יחידת הצילום של חיל האוויר: "את המילואים האחרונים שלי עשיתי לפני כשבע שנים כשליש. בתפקיד הזה לא יצאנו למילואים ארוכים, עבדנו במתכונת הקפצות. עד אחרי מלחמת המפרץ עשיתי בין 35 ל-50 יום בשנה".

חזור למעלה
הליכוד
במפלגת השלטון יש מספר משרתי מילואים פעילים:

גלעד ארדן (32), חייל סדיר ביחידת שדה: "הפעם האחרונה שעשיתי מילואים היתה באפריל 2002 למשך 24 יום בגוש קטיף".

אהוד יתום (55), שירות קבע במשך 33 שנה, בין השאר בסיירת מטכ"ל. אחריו שירות בשב"כ. מעולם לא עשה מילואים.

מיכאל איתן (59), מש"ק בסדיר: "הפעם האחרונה שעשיתי מילואים היתה לפני 10 שנים".

רוני בר-און (55), סגן אלוף במילואים: "אני עדיין עושה מילואים מספר ימים בשנה בבית המשפט הצבאי לערעורים ביהודה ושומרון. הפעם אחרונה שעשיתי מילואים היתה לפני שלושה חודשים".

גם בנו של ראש הממשלה, ח"כ עמרי שרון, משרת במילואים בקביעות. הוא השתתף ב"חומת מגן" במסגרת שירותו ביחידה המובחרת "שלד"ג" של חיל האויר, בתפקיד מפקד פלוגה.

גדעון סער (36), לוחם בגולני, השתחרר בדרגת סמ"ר: "עשיתי מילואים בשנה שעברה בבקעת הירדן ואני צפוי לצאת למילואים בשטחים במאי הקרוב".

חזור למעלה
האיחוד הלאומי
אריה אלדד (53), 25 שנים בקבע; בתפקידו האחרון קצין רפואה ראשי: "מאז שהשתחררתי אני מתנדב למילואים לוועדות רפואיות של חיל הרפואה".

אורי אריאל (50), מ"פ בסיירת שריון: "לצערי השתחררתי ממילואים עקב פציעה קשה".

הרב בני אלון (49), לוחם בתותחנים בסדיר. "במילואים אני מתנדב כרב ישוב. הפעם האחרונה שעשיתי מילואים היתה לפני שבע שנים".

יורי שטרן (53), חייל ביחידת זיהוי חללי אסון בשירות סדיר: "השתחררתי ממילואים בשנת 1996 בגלל הפריימריז ומאז לא חזרתי".

חזור למעלה
העבודה
"אלוף המילואים" של הכנסת נמצא במפלגת העבודה: מדובר בחבר הכנסת איתן כבל (43), לוחם בצנחנים בסדיר: "עד ינואר עשיתי 60 יום - 30 ב"חומת מגן" בטול כרם ו-30 יום לפני כן בחברון", מספר כבל, שהוא גם לוחם עיקש למען זכויות המילואימניקים במליאה.

שלום שמחון (46), מפקד טנק בשיריון: "הפעם האחרונה שעשיתי מילואים היתה לפני שש שנים. שירתתי עשרה ימים בעזה".

חזור למעלה
מרצ
אבשלום וילן (52), לוחם בסיירת מטכ"ל: "את המילואים האחרונים שלי עשיתי לפני 10 שנים. הייתי מדריך של חיילים סדירים ביחידה".
חזור למעלה
מפד"ל
זבולון אורלב (57), לוחם בנח"ל המוצנח: "השתחררתי מסדיר בשנת 1966 ושירתתי במילואים עד גיל 45 בחטיבת ירושלים"
חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
סמל איתן כבל (עבודה): 60 ימים בשנה שעברה
צילום אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
סרן גלעד ארדן (ליכוד): 24 יום בגוש קטיף באפריל שעבר
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
רוני בריזון (שינוי): "30 שנה בתותחנים
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
תא"ל אריה אלדד (האיחוד הלאומי): מתנדב אחרי שירות קבע
צילום: אתר הכנסת
מומלצים