שתף קטע נבחר

עמי כהן התנדב למילואים - ונהרג בהיתקלות עם מבוקש

רב סמל במילואים עמי כהן נהרג בהיתקלות עם מבוקש חמאס מדרום לבית לחם. "הוא לא ויתר והתעקש לשרת יחד עם החברים שלו לגדוד בבית לחם", סיפר חברו

רב סמל במילואים עמי כהן, בן 27 מנתניה, נהרג הלילה (יום ג') בהיתקלות עם מבוקש החמאס עלי עלאן בכפר מראח-רבאח שמדרום לבית לחם.
כהן עבד כמאבטח בשגרירות ארה"ב בתל-אביב. הוא נולד וגדל בנתניה ושירת בגבעתי. חבריו סיפרו שהיה בעל פטור משירות מילואים אבל התנדב לשירות. "הוא לא ויתר והתעקש לשרת יחד עם החברים שלו לגדוד בבית לחם", אמר חברו, תמיר יעקב.
משפחתו וחבריו של כהן סיפרו שהיה מתנדב ותורם לקהילה באופן קבוע. "הוא התנדב בעמותה לעיוור", סיפר אחד מבני המשפחה, הוא התנדב במשמר האזרחי של נתניה, ובכל פעם שהיה פיגוע בעיר הוא היה רץ ועוזר ככל יכולתו. הוא היה פעיל בעמותות שונות ואוסף תרומות לנזקקים. היו אצלו בחדר עשרות קופות צדקה".
לפני כשנה וחצי הכיר את חברתו, גלית כהן. "הוא היה בן בית אצלנו והרגשתי שהוא כמו הבן שלי", אמרה אמהּ, שרה כהן. "הוא וגלית התחילו לתכנן את החתונה שלהם, אבל כעת הכל נקטע בפתאומיות. ביום ראשון הם דיברו בפעם האחרונה: עמי אמר לה שהוא לא יכול בלעדיה ואוהב אותה, והבטיח שביום שלישי הוא יוצא לחופשה והם יילכו יחד למסיבת פורים. במקום זה היא קיבלה היום שיחת טלפון והתבקשה לבוא לבית הוריו. היא לא הבינה למה, וחשבה שאולי עמי הגיע ומכין לה הפתעה, אבל כשהגיעה התברר לה שהוא נהרג".
הלוויתו של עמי כהן מתוכננת להתקיים מחר - אחרי שאחיו, השוהה בדרום אפריקה, יגיע ארצה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
עמי כהן. התעקש לשרת עם החברים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים