שתף קטע נבחר

שני מאסרי עולם לרוצח אשתו ושכנו

מארק שטרייטנר מחיפה רצח את אשתו, אורה שטרייטנר תוך כדי ויכוח, תקף את בנו ואת חברו ורצח גם את צבי אדלשטיין, שגר בשכנות. כל זאת כיוון שחשד כי אשתו ושכנו ניהלו יחסים רומנטיים

שני מאסרי עולם מצטברים ועוד 20 שנות מאסר בפועל, נגזרו היום (ג') על מארק שטרייטנר, בן 48 מחיפה, שרצח את אשתו ושכנו. הוא אף ניסה לרצוח את בנו ואת חברו של בנו. זאת משום שחשד באשתו, אורה, בת ה-45 כי היא מנהלת רומן עם השכן בן ה-23, צבי אדלשטיין ז"ל.
בנובמבר 2001 רב מארק עם אשתו אורה. בשלב מסויים של הוויכוח ביניהם שלף סכין ודקר אותה בכל חלקי גופה עד שמתה. בנו אייל, שהיה אז בן 19, שמע את זעקות אימו, יצא מחדרו ואז דקר אותו אביו בחזהו ובבטנו מספר פעמים. אייל נפצע קשה אך הצליח לשרוד.
אחר כך דקר האב גם את חברו של הבן שישן בחדר הסמוך דקירות רבות בבטן, בחזה, בצוואר וביד. גם החבר שנפצע קשה נותר בחיים.
לאחר שמארק דקר את אשתו, את בנו ואת חברו של בנו יצא בסערה מדירתו ועלה לדירת שכניו. אדלשטיין, בן 25, פתח את הדלת ואז דקר אותו מארק בחזהו. הוא נמלט לרחוב פצוע ומדמם כשמארק בעקבותיו. הוא היה משוכנע שאדלשטיין הוא מאהבה של אשתו.
מארק הצליח לתפוס את אדלשטיין הפצוע ברחוב, ואיים עליו בסכין. אדלשטיין הצליח להרחיק ממנו את הסכין, ואז הבטיח לו מארק כי אם יעזוב את הסכין הוא לא יפגע בו. אדלדשטיין הרפה מהסכין, ומארק הניח אותה אולם מיד לאחר מכן הרים אותה שוב ודקר את אדלשטיין למוות בכל חלקי גופו.
שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה, בראשות הנשיא מיכה לינדנשטראוס השתכנעו כי מסע הטבח של מארק שטרייטנר תוכנן ובוצע בשיקול דעת: "היה זה רצח אכזרי, חסר רחמים ומתועב", כתבו היום בגזר הדין, "שבוצע בשפלות ובדם קר. לא נוכל לבטא את עומק הזוועה". בני משפחות הקורבנות שהיו בבית המשפט קראו קריאות גנאי כלפי מארק שטרייטנר, אולם זה שמר על פנים קפואות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אופירה יוחנן וולק, ידיעות אחרונות
מארק שטרייטנר. 68 שנות מאסר
צילום אופירה יוחנן וולק, ידיעות אחרונות
צילום רפרודוקציה אופירה יוחנן וולק, ידיעות אחרונות
אורה שטרייטנר. נרצחה במהלך ויכוח
צילום רפרודוקציה אופירה יוחנן וולק, ידיעות אחרונות
צילום רפרודוקציה גילי נחושתן
צבי אדלשטיין. נרצח בדקירות סכין
צילום רפרודוקציה גילי נחושתן
מומלצים