שתף קטע נבחר

מיזוג ענק: ויסוניק מתמזגת עם חברת ההיי-טק אלפס

קבוצת ויסוניק, העוסקת בפיתוח, ייצור וייצוא של מערכות אבטחה מתקדמות לבית, מתמזגת עם חברת ההיי-טק אלפס מרעננה, העוסקת בפיתוח טכנולוגיות זיהוי ואיתור לתחום הרפואי והאירגוני; מדובר בעיסקת החלפת מניות בשווי של עשרות מיליוני דולרים

קבוצת ויסוניק, מהמובילות בישראל בפיתוח, ייצור וייצוא של מערכות אבטחה מתקדמות לבית, מתמזגת עם חברת ההיי-טק אלפס מרעננה, העוסקת בפיתוח טכנולוגיות זיהוי ואיתור לתחום הרפואי והאירגוני. כך נודע ל"ידיעות אחרונות". ההסכם נחתם בשבוע שעבר בתל-אביב.
מדובר בעיסקת החלפת מניות בשווי של עשרות מיליוני דולרים. מכירותיה של קבוצת ויסוניק ב-2002 היו כ-51 מיליון דולר, ולדברי נשיא ויסוניק, ד"ר אביגדור שחראי, המיזוג ייצור סינרגיה בין שתי החברות. "טכנולוגיית האבטחה ובקרת-הגישה של ויסוניק תשולב עם טכנולוגיית הזיהוי החכם של אלפס. האיחוד ייצור קו מוצרים חדש לקבוצה ויפתח בפנינו שוק חדש לתחום הבית החכם, שהיקפו עשרות מיליוני דולרים בשנה".
ויסוניק פועלת ממשרדיה בקריית-עתידים בתל-אביב, ולה מפעלי ייצור בקריית-גת ובכרמיאל. ויסוניק היא חברה פרטית, שהוקמה לפני 30 שנה על-ידי יעקב קוטליצקי ונמצאת בבעלותו המלאה.
החברה מעסיקה כ-400 עובדים, ועיקר תוצרתה מיוצא ל-72 מדינות.
באחרונה חתמה ויסוניק על הסכם עם חברת חשמל מהגדולות במערב אירופה, שבמסגרתו יופצו מערכות ניהול ואבטחת הבית של החברה הישראלית תחת המותג הפרטי של אותה חברה. הסכם זה הוא מהראשונים מסוגו, והוא משתלב במגמה של אספקת שירותי תוכן לבית הצרכן גם על-ידי חברות חשמל לקראת עידן הפס הרחב.
חברת אלפס, המעסיקה 30 עובדים, הוקמה ברעננה ב-95' על-ידי ישראל רדומסקי, ובחודש שעבר זכתה בחוזה בינלאומי לאספקת תגי זיהוי חכמים ליולדות ולתינוקות שלהן בבית-היולדות הגדול בסינגפור. היקף העיסקה בשלב הראשון כרבע מיליון דולר.
בין לקוחות החברה, תאגיד האניוול האמריקני, עם מחזור של 42 מיליארד דולר בשנה, המייצר מכלולים למטוסים ולמערכות בקרה.
בעקבות עיסקת המיזוג, ישמש ישראל רדומסקי כמנכל חטיבת הטכנולוגיות של ויסוניק המאוחדת.
לא ניתן היה להשיג את תגובתם של מנהלי החברה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים