שתף קטע נבחר

אישום: ניתק את צינור ההנשמה של אביו ורצח אותו

יוסף זוהר מואשם כי ניתק את אביו ממכשיר ההנשמה לאחר שהחתים אותו על צוואה חדשה, בה מובטח לו כל רכושו. במעשה מעורב גם ד"ר ולנטין טוקילה, שהואשם במקרה אחר של רצח כפול

שני כתבי אישום הוגשו הבוקר (יום א') לבית המשפט המחוזי בת"א נגד יוסף זוהר וד"ר ולנטין טוקילה, שנאשמים כי רצחו את משה זוהר, בן 62, אביו של יוסף, לפני כשנה. יוסף זוהר, בן 38, נאשם כי ניתק את אביו ממכשיר ההנשמה אליו היה מחובר עקב מחלת ניוון שרירים קשה.
לטענת הפרקליטות, ביצע זוהר את רצח אביו בסיועו של טוקילה מתוך תאוות בצע, ולפני מותו החתים אותו על צוואה חדשה, שמורישה לו את עיקר הונו של האב, שנאמד במיליוני שקלים.
בכתב האישום נטען, כי זוהר ניצל את העובדה שאשתו של אביו נסעה לחו"ל במסגרת עבודתה, ובתקופה זו החתים את אביו על מסמך הממנה אותו לשמש כאפוטרופוס שלו, ואף ניסה להעביר סכום של כ-400 אלף שקלים מחשבון האב לחשבונו שלו. ניסיונו לא צלח כיוון שפקידת הבנק חשדה בו.
מספר ימים לאחר מכן הוגשה תביעת גירושין של האב מאשתו, תביעה שלפיה אין לאשתו כל זכות לרכוש. כמו כן, בשבוע בו הייתה האישה בחו"ל, החליף זוהר את מנעולי הדירה של אביו ואף שכר את שירותיהם של שני מאבטחים שלא יאפשרו לה להיכנס לדירה.
בתאריך 8 באפריל 2002 הגיע זוהר לדירה, ושאל את טוקילה כמה זמן יוכל לחיות האב מבלי שיהיה מחובר למכונת ההנשמה. הוא השיב לו: "מקסימום חמש דקות". זוהר נאשם כי הבטיח לטוקילה כי אם הכל יתנהל לפי התכנית, ישלם לו 30-50 אלף דולר אם יעזור לו בביצוע הרצח.
מספר ימים לאחר מכן הגיע זוהר לדירה, וביקש מטוקילה לנתק את מכונת ההנשמה של אביו. כשהוא סירב, ניגש זוהר בעצמו למכונת ההנשמה וניתק את הצינור, תוך שהוא מחזיק את ידי אביו כדי למנוע ממנו להחזיר את הצינור למקומו. באותו זמן ולנטין כרך שמיכה סביב האב, כדי לוודא את מותו.
הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של זוהר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. לטענתה מדובר באדם קר מזג אשר ביצע את רצח אביו באופן מרושע ונבזי.
נגד ולנטין טוקילה הוגש בעבר כתב אישום על פיו לפני שלושה חודשים רצח את אשתו, איליאנה, ואת האישה בה טיפלה כשהטביע את שתיהן באמבטיה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
יוסף זוהר. מואשם ברצח אביו
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: דודו בכר
ולנטין טוקילה. מואשם במקרה רצח שלישי
צילום: דודו בכר
מומלצים