שתף קטע נבחר

עשרות מתנחלים הגיעו שוב לגבעה 26 ליד קרית ארבע- ופונו

המתנחלים פונו שוב בכוח על ידי כוחות המשטרה. שוטר אחד נפצע ו-7 נשים ישראליות נעצרו. במקום נרצח לפני מספר שבועות נתנאל עוזרי. חבריו, שמימשו את איומם לחזור למקום אמרו כי "ממשלת ישראל מעבירה מסר למחבלים: ניצחתם"

עשרות מתנחלים הגיעו בצהריים (ב') לגבעה 26, מאחז הסמוך לקרית ארבע, לאחר שפונתה במהלך הלילה על ידי כוחות צה"ל. שוטרים פינו את המתנחלים תוך שימוש בכוח, שוטר אחד הותקף ונפצע קל.
הערב עצרה המשטרה 7 נשים ישראליות לאחר שסירבו להתפנות מהמאחז. לטענת המשטרה חלק מהנשים החזיקו בידן תינוקות ששימשו אותם במהלך ההתנגדות מול השוטרים והחיילים. בין העצורות גם לבנת עוזרי, רעייתו של נתנאל עוזרי ז"ל שנרצח במקום.
בתגובה לפינוי אומרים פעילי הימין הקיצוני כי עוד הלילה ינסו קבוצות להיכנס לגבעה 26 ומוסיפים כי "לא ניתן למרצחים הערבים לחייך למראה פינוי הגבעה".
בתוך כך דחה בית משפט השלום בירושלים את בקשת המשטרה להרחיק את פעיל כ"ך, איתמר בן גביר, מאזור חברון וקרית ארבע למשך 14 יום, לאחר שנטען כי הפר צו שטח צבאי סגור, וניסה להיכנס לגבעה 26. על בן גביר נאסר להיכנס לגבעה עד הערב.

גבעה 26 פונתה בלילה

בלילה פינה צה"ל את המאחז, ללא אירועים חריגים. סמוך לשעה 1 בלילה הגיע כוח נח"ל לגבעה והודיע למתנחלים ששהו במקום להתפנות. החיילים הסבירו למתנחלים כי ההחלטה להרוס את המבנים הגיעה בעקבות הוראת בג"ץ.
במקום התגוררו עד לאחרונה נתנאל עוזרי ז"ל ואשתו לבנת וכן מספר בני משפחה וחברים. לפני מספר שבועות, בליל שבת, הגיעו מחבלים לבית משפחת עוזרי, חדרו לבית ורצחו אותו ביריות. אמש, כשהגיעו כוחות הביטחון למקום, שהו במקום לבנת עוזרי, שלושה בני משפחה ועוד שישה חברים. הם פונו במהירות ודחפורים הרסו את המבנים.
בתגובה להחלטה אמרו פעילי הימין הקיצוני ששהו במקום: "ממשלת ישראל, ראש הממשלה שרון, שר הביטחון והשר לביטחון פנים צריכים להתבייש. לאחר הירצחו של נתי עוזרי, לא רק שאינם מטפלים בטרור, אלא גם הורסים את הבתים שבנה ומעבירים בכך מסר למחבלים: ניצחתם".
המתנחלים התפנו אבל הודיעו: "זה יום שחור, אבל לא יעזור להם, אנחנו נחזור לגבעה 26".
גורמים באוגדת יהודה ציינו כי מועד הפינוי נקבע לאחר יום ה-30 למותו של נתנאל עוזרי, ומתוך התחשבות בתאריכים שונים סביב מועד זה. "בהזדמנות המבצעית הראשונה לאחר יום ה-30 פינינו את המקום בהפתעה גמורה ומבלי שתהיה לחסידיו של עוזרי ולאנשי נוער הגבעות הזדמנות להגיע בהמוניהם ולהתנגד לפינוי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גבעה 26. פונו וחזרו
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: רפרודוקציה
נתנאל עוזרי ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים