שתף קטע נבחר

המשטרה: להעמיד לדין את ראשי "הקבוצה הירושלמית" בליכוד

השלושה, יצחק קויפמן, יורם קרשי ודודו אמסלם, חשודים שפקדו לסניף הליכוד בירושלים מאות תלמידי ישיבות במרמה, במטרה לקדם את אנשיהם בבחירות לפריימריס בליכוד

המשטרה המליצה אחר הצהריים (יום ד') להעמיד לדין שלושה מראשי "הקבוצה הירושלמית" של הליכוד בירושלים: יצחק קויפמן, יורם קרשי, ודודו אמסלם.
השלושה חשודים במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ושימוש במסמכים מזויפים במפקד לתנועת הליכוד. לטענת המשטרה נמצאו ראיות הקושרות אותם לביצוע העבירות
על פי החשד זייפו חברי הקבוצה מאות מסמכים הנושאים את שמם של תלמידים במוסדות חרדים, וזאת על מנת לפקוד אותם לליכוד כתומכים של אנשיהם במרכז הליכוד, לקראת הפריימריס במפלגה.
"הקבוצה הירושלמית" חשודה בכך שפקדה מספר רב של אנשים לסניף ירושלים של הליכוד, כשחלקם כלל לא היו תושבי ירושלים. על-פי חוקת הליכוד יכול תלמיד ישיבה להתפקד למפלגה בעיר בה הוא לומד. על פי חשד, חברי הקבוצה פקדו תלמידי ישיבות, תלמידי מכונים דתיים ותלמידות אולפנה, שאינם לומדים בירושלים, וזייפו מסמכים כאילו הם לומדים בעיר. בסך הכול פקדה הקבוצה בין עשרת אלפים ל-12 אלף חברים חדשים לסניף והמשטרה חושדת שמאות מהם נפקדו בדרכי מרמה.
בנוסף לקויפמן, שנחשב לראש הקבוצה, ממליצה המשטרה להעמיד לדין גם את דודו אמסלם, מנהל מחלקת שיפור פני העיר בעיריית ירושלים, ואת יורם קרשי, ששימש בעבר כיועץ בכיר לשר צחי הנגבי.
קויפמן סירב לשתף פעולה עם חוקריו וטען שמדובר ב"רדיפה פוליטית". סניגורם של החשודים, עורך הדין יאיר גולן, אמר בעבר ש"החשודים טוענים שאין כל ממש בחשדות שהועלו כלפיהם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
יצחק קויפמן. מדובר ברדיפה פוליטית
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים