שתף קטע נבחר

מסתמן: רוני מילוא בדרך ללונדון

מילוא לא נבחר לכנסת ה-16, ולשכת ראש הממשלה פנתה אליו בעבר בנושא. בשיחה בין שר החוץ ומילוא סוכם על מינויו לשגריר בחודש מאי. ההחלטה טעונה את אישור נציבות שירות המדינה

רוני מילוא צפוי להתמנות לתפקיד שגריר ישראל בלונדון, שיתפנה בחודש מאי. כך מסתמן בעקבות שיחה שקיים אתמול (ה') שר החוץ, סילבן שלום, עם מילוא על מינויו לתפקיד.
תפקיד השגריר בלונדון אמור להתפנות לאחר שצבי שטראובר, מינוי של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, יסיים את כהונתו.
אתמול שוחח מילוא עם השר שלום על המינוי, לפני צאתו של שר החוץ לארה"ב. ל-ynet נודע כי שלום אישר את בקשתו, וכעת יצטרך מילוא לעבור את אישור "ועדת הולנדר למינויים ציבוריים בכירים", כדי לקבל רשמית את התפקיד.
מילוא צפוי להתמנות לתפקיד על מכסת המינויים הפוליטיים השמורים לשר החוץ, אולם יצויין כי מילוא הוא מועמד מקובל גם על ראש הממשלה וכי עוד לפני כניסתו של שלום לתפקיד, הציע שרון למילוא את המינוי.
באחרונה אמר מילוא, שלא נבחר לכנסת ה-16, בשיחה עם ynet, כי הוא מעוניין בתפקיד ורואה בו אתגר לכל מי שיכהן בו, "במיוחד על רקע מצב יחסי ישראל - בריטניה המתוחים לאחרונה". לדבריו, "חשוב מאוד שיהיה שם שגריר מוצלח שישפר את היחסים בין המדינות".

מעוז של מינויים פוליטיים

תפקיד השגריר בלונדון התאפיין בשנים האחרונות כמינוי פוליטי מובהק, עובדה שגרמה לתרעומת במשרד החוץ.
בחודש מאי יסיים את תפקידו השגריר צבי שטאובר, מינוי של ראש הממשלה ברק. לפניו שימש בתפקיד דרור זייגרמן, מינוי של שר החוץ לשעבר דוד לוי.
לפני מספר חודשים הציע שר החוץ הקודם, שמעון פרס, את התפקיד לדליה איציק. הצעד עורר ביקורת בקרב בכירי משרד החוץ, שטענו שפוליטיקאים גוזלים מן הדיפלומטים המקצועים את המינוים האיכותיים. "לא יתכן שהפכו את לונדון למעוז של מינוים פוליטיים. לא ניתן למנות לשלוש כהונות ברציפות אישיים פוליטיים לתפקיד. זה יוצר זילות של תפקיד השגריר במדינה כה מרכזית", אומרים במשרד החוץ.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
מילוא. חשיבות התפקיד (ארכיון)
צילום: דודו פריד
צילום: רויטרס
מקובל על שניהם. שלום ושרון
צילום: רויטרס
מומלצים