שתף קטע נבחר

אבישי רביב מדבר: "אני מרגיש כמו קורבן"

בראיון לגלי צה"ל אמר סוכן השב"כ לשעבר, הנאשם שידע על כוונות יגאל עמיר לרצוח את ראש הממשלה, כי "אין לי חלק בדבר הזה, זה הדבר הכי נורא שקרה במדינה". לדבריו, האחים עמיר "הרסו לי את החיים" והוא חש נבגד משום ש"לדעתי, הייתי הסוכן הכי טוב בשב"כ". מחר יינתן פסק הדין בעניינו

"אני לא מאחל לאף אחד לעבור את מה שעברתי בשנים האחרונות. אני מרגיש כמו קורבן". כך אמר הבוקר (א') לגלי צה"ל, סוכן השב"כ לשעבר, אבישי רביב, שפסק דין בעניינו יינתן מחר בצהריים בבית משפט השלום בירושלים.
רביב מואשם שידע על כוונתו של יגאל עמיר לרצוח את ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, אך לא דיווח על כך. הראיון נערך על ידי הכתבת טל רוזנר, במשרדו של עורך הדין של רביב, איתן פלג.
כשנשאל על הרגשתו לקראת פסק הדין אמר רביב: "עברו עלי שלוש שנים קשות מאוד, אני לא מאחל לאף אחד לעבור את מה שעברתי בשנים האחרונות. לא ישנים בלילות, הרגשה מאוד קשה. אני כמעט ולא הולך ברחוב. לא כולם יודעים את האמת, לא כולם מנסים לדעת את האמת. אני חושב שאנשים מתחילים בתקופה האחרונה לדעת את האמת, שאני השעיר לעזאזל".
כשנשאל על כך שהשב"כ ניתק עימו מגע, אמר רביב: "אני מרגיש קורבן. אני באמת לא שייך לדבר הזה. הכי קל לתפוס אותי בתור ש.ג. ולהתלבש עלי. בגיל 18 התגייסתי לצבא ליחידה מובחרת ואז נפצעתי. לאחר הצבא גויסתי לשירות. כל התקופה הייתי באמת בנאמנות מוחלטת לכן התחושה לא קלה. אני גאה להיות שייך לאותם אנשים, לכן התחושה היא שיש פה בגידה. כולם אומרים לי שבתקופה שלנו דבר כזה לא היה קורה, שמעמידים לדין אדם שתרם למדינה. אם הייתי יודע שמשהו יקרה לי, הייתי חושב פעמיים. אולי לא הייתי הולך. שמונה שנים הייתי שם, הבאתי אלפי דיווחים. כשהם היו צריכים אותי, הייתי טוב. לדעתי, הייתי הסוכן הכי טוב שלהם".

"רוצה להגיד למשפחת רבין: אין לי חלק בדבר הזה"

כשהתבקש להסביר מדוע לא הופיעו אצלו חשדות בנוגע ליגאל עמיר, אמר רביב: "לא פספסתי, לא ידעתי, לא האמנתי ולא ראיתי. ולא אני אומר את זה. אומר את זה גם הרוצח בכבודו ובעצמו. אף אחד לא האמין, גם אני לא. זה דברים שהיו כל הזמן. מאות ואלפים דיברו על כך. אם רק הייתי יודע אחוז אחד, הייתי ישר מדווח, ישר מונע את זה. כמו שמנעתי הרבה הרבה דברים. אני רק רוצה להגיד לכל עם ישראל, בייחוד למשפחת רבין, שאין לי חלק בדבר הזה, ורצח רבין זה הדבר הכי נורא שקרה במדינה. זה דבר נורא, זה דבר מתועב, הלוואי שיכולתי למנוע את זה. כולם שמעו את הדברים, לבוא ולהאשים אותי זה טיפשות וטמטום". כשנשאל אם הוא רוצה לומר משהו לאחים חגי ויגאל עמיר, ענה רביב: "הם הרסו לי את החיים. זה מה שאני יכול להגיד".
כשנשאל רביב איך הרגיש לגבי העובדה שהוא מסר דיווחים על אנשים, עימם למעשה הוא חי, אמר כי חלם מגיל צעיר לשרת בשב"כ. "כשהייתי בצבא היה לי חלום גם לקריירה צבאית. ברגע שהפציעה קטעה את מחשבותי, הוצע לי להתגייס לשירות. באתי באמת במוטיבציה אדירה. אני לא בא ועוזר לאנשים, אלא למדינה, וכך אני רואה את זה. המטרה היתה למנוע פיגועים. הנאמנות שלי היתה אך ורק למדינה, לשירות הביטחון. לא פגעתי באף אחד בחיים שלי ואף פעם לא הרגשתי רגשות מעורבים. זו היתה נאמנות אך ורק למדינה. אבל היו לי חברים טובים וזה לא היה קל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא ישן בלילות. רביב
צילום: איי פי
מומלצים