שתף קטע נבחר

לח"כ רביץ הושתלה כליה שתרם בנו

ח"כ רביץ מתאושש מניתוח שבו הושתלה בגופו כליה של בנו הבכור, משה. מבית החולים נמסר כי מצבו הכללי טוב. הוא יישאר בבית חולים עוד כשמונה ימים

הניתוח להשתלת הכליה, שעבר חבר הכנסת אברהם רביץ (יהדות התורה), הסתיים בהצלחה. בגופו של רביץ הושתלה כליה שתרם לו בנו הבכור, משה. ביום א' בלילה אושפזו האב ובנו בבית החולים "בילינסון". הבוקר נותח הבן ראשון, ומגופו נלקחה כליה אחת, והושתלה באביו.
כליותיו של חבר הכנסת רביץ הפסיקו לתפקד, בשל מחלה ממנה הוא סובל. הוא החל לעבור טיפולי דיאליזה, ולפני כמה חודשים הודיעו לו רופאיו כי יידרש לעבור ניתוח להשתלת כליה. לאחר שהתברר שאשתו של רביץ, אביגיל, אינה מתאימה לתרום כליה, נאבקו 12 הילדים של בני הזוג על הזכות לתרום כליה לאביהם.
"בשל מחלתו של רביץ, היה סיכון רב בניתוח הזה", מספר פרופסור זכי שפירא, ראש מחלקת השתלות בבית החולים. "ביצענו לפני הניתוח הרבה בדיקות, כדי לוודא שחבר הכנסת אכן יעמוד בו, וניסינו למזער את הנזק עד כמה שניתן. ההתאוששות שלו מההרדמה היתה מיידית".
לאחר הניתוח הועבר בנו של רביץ למחלקת השתלות, ואילו האב נשאר במחלקה לטיפול נמרץ. מבית החולים נמסר, כי מצבו הכללי טוב. הוא אמור להישאר בבית החולים במשך שמונה ימים, ולאחר מכן יידרש לעבור בדיקות תקופתיות, כדי לוודא שגופו אינו דוחה את השתל. "אף פעם אי אפשר לדעת מתי הגוף דוחה את השתל, ולכן צריך לעקוב כל הזמן אחרי המצב", מסביר פרופסור שפירא.
בנו של הרב, ישראל מאיר, אמר בתום הניתוח: "תודה לאל וברוך השם שהניתוח נגמר כמו שהרופאים רצו, בלי סיבוכים. אבא שלי בהכרה מלאה, אבל מחובר לצינורות, ולכן עוד לא יכול לדבר איתנו. הוא מתחיל להחלים ויחזור לעצמו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן (יופי) כהן
חבר הכנסת רביץ בבית החולים
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים