שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חמש שנות מאסר נגזרו על מוכר תחמושת לפלסטינים

  עמר סלע הודה בארבעה מקרים של מכירת תחמושת לפלסטינים מחברון. השופטת: "דווקא ממי ששירת בצה"ל יש לצפות שיבין את הסיכון הממשי במעשיו לביטחון המדינה ולתושביה"

  בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ב') חמש שנות מאסר בפועל ושנה אחת על תנאי על עמר סלע, בן 24 מאדורה שהורשע על פי הודאתו בארבעה אישומים של סחר בנשק ומכירתו לגורמים פלסטינים.
  בכתב האישום צויין כי משה כהן, המתגורר אף הוא באדורה וחבר ילדות של הנאשם, גנב בידיעתו כמויות תחמושת גדולות מצה"ל. הנאשם וכהן מכרו את התחמושת לגורמים פלסטינים. נגד כהן מתנהל משפט בבית המשפט הצבאי המחוזי, כיוון שהוא איש צבא.
  על פי האישום הראשון, במהלך שנת 2000 גנב כהן מבסיס צבאי כ-1,500 כדורי 5.56 מ"מ. הנאשם וכהן מכרו את התחמושת לוויסאם ג'עברי, תושב חברון, אשר תיווך במכירה, והעביר את התחמושת לגורמים פלסטינים שזהותם אינה ידועה. תמורת העסקה קיבלו כהן והנאשם כ-1,750 שקלים.
  על פי האישום השני, בשנת 2001 מסר כהן לנאשם כאלף כדורי 5.56 מ"מ, שגנב על מנת להעבירם לג'עברי. הוא מכר לו אותם תמורת 1,600 שקלים.
  באישום השלישי נטען כי במהלך חודש יולי 2001 גנב כהן מבסיס צבאי כ-2,500 כדורים. השניים מכרו את התחמושת לג'עברי בכניסה לחברון תמורת כ-4,000 שקלים. באותו חודש מכרו השניים תיק ובו כ-4,000 כדורים למספר פלסטינים תושבי חברון, תמורתם קיבלו 2,200 שקלים.
  התביעה ביקשה להטיל על הנאשם מאסר בפועל לתקופה ממושכת, אך עורך דינו של הנאשם, קובי סודרי, ביקש שלא להחמיר עם הנאשם מסיבות אישיות של הנאשם.
  בגזר הדין כתבה השופטת יהודית צור: "אין צורך להכביר מילים על החומרה הרבה של המעשים בהם הודה הנאשם. עבירות של סחר בנשק לידי גורמים פלסטינים עוינים במציאות הביטחונית השוררת בארץ הנן עבירות להן נודעת חומרה מיוחדת".
  השופטת הוסיפה, כי "המדובר בסיכון מודע כי התחמושת תגיע לגורמים עוינים, ועל מעשים מסוג זה ראוי להחיל מדיניות ענישה מחמירה ומכאיבה. מדובר במכירת נשק תמורת בצע כסף. נדמה שאין מילים כדי להביע את הסלידה וההוקעה של מעשה נפשע מסוג זה, במיוחד כשהוא נעשה ע"י בן הארץ שגדל במשפחה אוהבת ונורמטיבית, ושירת שירות קרבי. העובדה שמדובר במי ששירת שירות צבאי בצה"ל מהווה נסיבה מיוחדת לחומרה, שכן דווקא ממנו יש לצפות כי הוא מבין היטב את הסיכון הממשי הטמון במעשיו לביטחון המדינה ולתושביה".
  אתמול נגזרה שנת מאסר בפועל וקנס של 3,000 שקלים, על עודד מולאי, בן 25 מאדורה, שהורשע בסיוע למכירת 1,200 כדורים שנגנבו מצה"ל והועברו לפלסטיני מחברון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דן בלילטי
  מכר 9,000 כדורים תמורת 11 אלף ש"ח (אילוסטרציה)
  צילום: דן בלילטי
  מומלצים