שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המפד"ל מתכוננת למערכה נגד הרב מצגר

  המפד"ל התכנסה לדון בבחירת הרב יונה מצגר הרב האשכנזי הראשי החדש, אשר הביס את המועמד בו תמכה המפלגה. כעת שוקלים לקצר את כהונת הרבנים הראשיים ולערוך רפורמות בתפקידם

  יום לאחר ההשפלה שספגה המפד"ל בבחירות לרבנות הראשית, כשהמועמד מטעמה, הרב יעקב אריאל נחל מפלה, כינו במפלגה את הרב האשכנזי הנבחר, מצגר כ"סוס טרויאני שהכניס הרב אלישיב, מנהיג הזרם הליטאי לרבנות הראשית, כדי לרוקן אותה מתוכן ולהוריד את קרנה".
  סיעת המפד"ל התכנסה הבוקר (יום ג') בכנסת לדיון בכישלון הבחירות לרבנים הראשיים. "ש"ס בגדה בנו והפרה את הדיל". זאת כיוון שעל פי הסיכום בין המפלגות, אמורים היו נציגיהן לתמוך ברב עמאר תמורת תמיכה ברב אריאל.
  בדיון הועלו כמה דרכים אופרטיביות כדי לשנות את רוע הגזירה. החלטת הממשלה לערוך רפורמות בתפקיד הרבנים הראשיים התקבלה בחיוב. כמו כן נבחנו הצעות לקצר את תקופת כהונת הרבנים או לבטל כהונה של שני רבנים בישראל.
  היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הפיץ מכתב למועמדים עוד לפני הבחירות וציין כי תקופת הכהונה לא תעמוד הפעם על עשר שנים. במפד"ל שקלו לשנות גם את הליך הבחירה, כך שהרבנים יהוו רוב בגוף הבוחר, "למען ידעו מי גדול בתורה".
  ועד הרבנים של המפד"ל יתכנס בקרוב לדון בתוצאות הבחירות. הקולות שנשמעו בדיון מבשרים כי בכוונתם לא לשתף פעולה עם מוסד הרבנות.
  בתוך כך, ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי), סגן שרת החינוך, הפיץ מכתב ליועץ המשפטי, כדי שימנע את כניסתו של הרב יונה מצגר לתפקיד. "בידיך עדויות חמורות ביותר, לפיהן מצגר ביצע עבירות חמורות לכאורה. עליך להפעיל את סמכותך ולעכב את כניסתו לתפקיד. ישנם חשדות כבדים נגדו ועליך לבדוק אותם. אסור היה להעביר את סמכויות ההחלטה בעניין לידי ועדת הבחירות לרבנות הראשית".
  אמש לפני פתיחת הקלפיות שלח היועץ מכתב לוועדה הבוחרת, ובו פירט את התלונות. היועץ העניק את הסמכות לקבוע האם מצגר כשיר להיבחר, והוועדה קבעה שהוא כשיר. הנדל הוסיף, כי הרב מצגר לא ראוי לעמוד בראש הרבנות הראשית. "נעשה הכל כדי שזה לא יקרה".

  תגובה

  יועץ התקשורת של הרב מצגר הגיב לדברי ח"כ הנדל: "מפחידה העובדה שהנדל נותן גיבוי לבית דין שדה נגד הרב הראשי יונה מצגר, זאת בשעה שבמקרים דומים, כמו למשל בעת בחירתו של ראש הממשלה שרון לא נשמעה, ובצדק, דרישה דומה. כנראה שהעולם הדמוקרטי בו הבחירה נעשית בקלפי ולא במניפולציות ובהטחת שקרים – זר לחבר הכנסת הנדל".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  ח"כ הנדל. למנוע כניסתו לתפקיד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  הרב מצגר. נבחר על אף הכל
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: בעז כהן
  הרב אריאל. ש"ס הפרה את הדיל
  צילום: בעז כהן
  מומלצים