שתף קטע נבחר

בריטניה עצרה 6 חשודים במעורבות בפיגוע בת"א

לפנות בוקר הודיעה דוברת של היחידה ללוחמה בטרור כי נעצרו שני גברים ושלוש נשים החשודים בקשר לפיגוע בפאב. מאוחר יותר נעצר חשוד נוסף בלונדון. לא נמסרו פרטים על הקשר של העצורים למבצעי הפיגוע. בת"א - נמשכים החיפושים אחר המחבל הנמלט

היחידה ללוחמה בטרור במשטרה הבריטית הודיעה לפנות בוקר (שבת) כי עצרה חמישה אזרחים בריטים החשודים במעורבות בפיגוע בפאב Mikes place בת"א. דוברת מטעם המשטרה הבריטית מסרה הלילה כי המשטרה הבריטית עצרה שלוש נשים ושני גברים בחשד למעורבות בפיגוע. ארבעה מהחשודים נעצרו בדרבישייר ואשה נוספת נעצרה בנוטינגהמשייר שבמרכז בריטניה. מאוחר יותר נמסר כי חשוד נוסף במעורבות בפיגוע נעצר בלונדון. החשודים נעצרו בהתאם לחוק בריטי מיוחד העוסק בחקירות פיגועי טרור.
"כולם הועברו לתחנת המשטרה המרכזית בלונדון", הודיעה הדוברת. לפי שעה לא נמסרו פרטים נוספים על נסיבות המעצר והקשר של העצורים למבצעי הפיגוע.
בתוך כך נודע שר האוצר הבריטי גורדון בראון הורה לכל הבנקים בבריטניה להקפיא את חשבונות הבנק של שני מבצעי הפיגוע.
בריטניה הודיעה מיידית לאחר הפיגוע כי תסייע לישראל ככל שניתן בחקירת הפיגוע ובלכידת עומאר חאן שריף, המחבל שנמלט ממקום הפיגוע. גורם במשרד החוץ הבריטי אמר לאחר הפיגוע ל-ynet כי "בריטניה עומדת בקשר רציף עם הרשויות בישראל ומקבלת דיווחים על הנעשה. בכוונתנו לשתף פעולה באופן מלא עם משרד החוץ בישראל ועם גורמי הביטחון הישראלים".

בת"א: החיפושים נמשכים

במשטרת מחוז תל אביב נמשכו במהלך סוף השבוע החיפושים אחר המחבל הנמלט. אמש, בעקבות קריאת המשטרה לעזרת הציבור בחיפוש אחר המחבל, הגיעו למשטרה עשרות פניות מאזרחים שטענו כי ראו אותו ברחובות ת"א. יצויין שטרם נמסר מידע ודאי שהוביל לקצה חוט בחיפושים. ביומיים האחרונים מתמקדים החיפושים באיזור נווה צדק ובדרום ת"א. למשטרה אין מידע מודיעיני ספציפי על כך שהמחבל עדיין באיזור ת"א, אולם הנחת העבודה שלה היא שהוא עדיין בעיר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפיגוע בפאב בטיילת. בריטניה תשתף פעולה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
ביתו של עומאר שריף בבריטניה
צילום: רויטרס
עומאר שריף. מבוקש
צילום: מערכת הביטחון
מומלצים