שתף קטע נבחר

בעקבות פרישת מצנע: כולם שוקלים להתמודד

בעבודה החלה ההתרוצצות בעקבות התפטרות מצנע. פעילי שטח פועלים להחזרת אהוד ברק להנהגה, פרס עשוי להתמנות ליו"ר זמני. רבים מזכירים את פואד, רמון, בורג ווילנאי. הערב לא שללו גם שוחט, פינס ואיציק את האפשרות שיתמודדו

עם הודעת הפרישה הדרמטית הערב (א') של יו"ר העבודה, החלה כבר במפלגת העבודה התרוצצות במסדרונות בנוגע להתמודדות הבאה על ראשות המפלגה. אחת השאלות המרכזיות היא כיצד ינהג כעת ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק.
ל-ynet נודע כי בימים האחרונים החלו עשרות פעילי שטח מרכזיים שעבדו במטה של ברק בשתי מערכות הבחירות בהן התמודד, להתארגן להקמת תנועה שתקרא לברק לשוב לפוליטיקה בהקדם האפשרי ולכבוש מחדש את ראשות מפלגת העבודה.
הפעילים ציינו כי ברק אינו יודע על ההתארגנות, ולדבריהם "מדובר בעשרות אנשים המודאגים מעתידה של המפלגה והמדינה ומההנהגה שלדבריהם 'לא מתפקדת במפלגת העבודה'".
ברק עצמו נמצא כעת בחו"ל וצפוי לשוב מחר לארץ. בתקופה האחרונה הוא פעל רבות בשטח, נפגש עם פעילים, וסייר במוקדים שונים של המפלגה.
בשעות האחרונות הוא שוחח עם כמה ממקורביו והביע צער על ההתפתחויות במפלגה. הוא חזר ואמר כי הוא עדיין נמצא בפסק זמן ו"מחכה להתפתחויות".

כולם רוצים להיות יו"ר

אחת ההערכות במפלגה היא שלשמעון פרס יוצע תפקיד היו"ר הזמני, עד הבחירות הקרובות. זאת מכיוון שפרס יצליח לרכז סביבו קונצנזוס, ויוכל לאחד את המפלגה, מכיוון שלא יתמודד בבחירות בעצמו.
האישים שעשויים להתמודדות על ראשות העבודה הם: בנימין בן אליעזר, חיים רמון, אברהם בורג ומתן וילנאי. כל אחד מהם אמר בעבר כי בכוונתו להתמודד, אולם בעקבות ההתפתחויות האחרונות לא ברור מי מהם יכריז על התמודדות ממשית.
הערב לא שלל גם שר האוצר לשעבר, אברהם שוחט, את האפשרות שיתמודד לדבריו, "כששאלו אותי בעבר אמרתי תמיד לא. עכשיו אני אומר שאני אשקול את הדברים". גם מזכ"ל המפלגה אופיר פינס, והשרה לשעבר, דליה איציק, לא פסלו את האפשרות שיתמודדו.
בן אליעזר מאמין כי יש לו סיכוי גדול לנצח בהתמודדות, לכן ההערכה במפלגה היא שהוא אכן יתמודד. וילנאי פעל בשבועות האחרונים רבות ומתח ביקורת חריפה על מנהיגותו של מצנע בפומבי ובשיחות סגורות. לא ברור עדיין כיצד יפעלו רמון ובורג.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
ברק. מחכה להתפתחויות"
צילום: דודו פריד
צילום: איי פי
בן אליעזר צפוי להתמודד, פרס יהיה יו"ר זמני?
צילום: איי פי
צילום דודו פריד
תתמודד? איציק
צילום דודו פריד
צילום: אורן אגמון
שוקל להתמודד. שוחט
צילום: אורן אגמון
מומלצים