שתף קטע נבחר

פעילי שלום: נפגשנו עם מבצעי הפיגוע בת"א

במסיבת עיתונאים שכינסה "תנועת הסולידריות הבינלאומית" בירושלים נמסר כי כמה מחברי התנועה נפגשו בעזה עם שני המחבלים לפני הפיגוע. התנועה מכחישה כל קשר לשניים, וטוענת בתוקף שלא ביקשו להצטרף לשורותיה

אנשי "תנועת הסולידריות הבינלאומית" נפגשו עם שני המחבלים שביצעו בשבוע שעבר את הפיגוע בתל-אביב. כך הודיעו היום (ב') נציגי התנועה במסיבת עיתונאים שקיימו במלון "אמריקן קולוני" במזרח ירושלים.
הנציגים הכחישו כל קשר בינם לבין המחבלים, והבהירו כי השניים מעולם לא ביקשו להצטרף לתנועה.
מסיבת העיתונאים התקיימה בעקבות הכוונה לצמצם את פעילותם של אנשי התנועה בשטחים, ובעקבות היות המחבלים אזרחים בריטים. רפאל כהן, חבר בתנועת הסולידריות, אמר כי ביום שישי, ה-25 באפריל, לפני הצהריים הגיעה קבוצה שמנתה 15 אנשים מבין חברי התנועה בעזה, בהם ארבעה אזרחים בריטים מלונדון ושלושה איטלקים. שני המחבלים הגיעו אף הם למקום.
"שאלתי את השניים שאלות כלליות, למי הם שייכים ולאיזו קבוצה", סיפר כהן. "השניים ענו לי שהם לא משתייכים לשום קבוצה, וטענו שהגיעו כתיירים. הם נשארו שם 15 דקות, והלכו לדרכם". לדברי כהן, שני המחבלים לא עוררו כל חשד, אלא "היו שקטים וענו על השאלות".
על הכוונה להוציא את נציגי התנועה מהשטחים ולצמצם את פעילותם, אומרים בארגון כי אין כל כוונה להפסיק את הפעילות, לאור "הפגיעה המתמשכת בזכויות הפלסטינים על-ידי הצבא והממשלה".
בינתיים נמשך המצוד אחר המחבל השני מהטיילת. משטרת מרחב ירקון ושוטרי היס"מ מתמקדים כעת בחיפושים באזור יפו בגבול בת-ים, אך עדיין ללא כל רמז או מידע מודיעיני שיוביל אליו. תת-ניצב אהרון עזרא, מפקד מרחב ירקון, שב וביקש מהציבור לגלות עירנות, וציין כי הכוננות לפיגועים עדיין לא הוסרה.

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבצע הפיגוע, חאניף אסיף מוחמד
צילום: מערכת הביטחון
המחבל שנמלט, עומאר שריף
צילום: מערכת הביטחון
מומלצים