שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מח"ט הצנחנים המיועד: אל"מ יוסי בכר
  לתפקיד היה אמור להתמנות תחילה אל"מ דרור ויינברג ז"ל, שנהרג בפיגוע בציר המתפללים. לאחר מותו אמור היה להתמנות לתפקיד אל"מ חגי מרדכי, שמועמדותו נפסלה בעקבות מות שני המאבטחים מאש צה"ל

  בפיקוד מרכז הוחלט היום (ב') למנות את אל"מ יוסי בכר למפקד הבא של חטיבת הצנחנים הסדירה. אלוף הפיקוד משה קפלינסקי הודיע על המינוי הצפוי לבכר, אולם ההחלטה דורשת אישור של הרמטכ"ל, משה (בוגי) יעלון.
  בכר ימונה לתפקיד לאחר שהוסרה מועמדותו של אלוף-משנה חגי מרדכי, המשמש כיום כמפקד חטיבת יהודה, בעקבות תקרית הירי הקשה סמוך להתנחלות פני חבר לפני כחודשיים, שבה הרגו חיילי צה"ל שני מאבטחים ישראלים ששמרו במאחז בלתי חוקי.
  המינוי לתפקיד מח"ט הצנחנים הבא עבר במהלך החודשים האחרונים כמה תהפוכות. בקיץ הקודם זכה במינוי מפקד חטיבת יהודה הקודם, אלוף-משנה דרור ויינברג ז"ל, אולם ב-15 בנובמבר 2002, נהרג ויינברג בקרב בציר המתפללים יחד עם 11 לוחמים ישראלים נוספים, חלקם חיילי צה"ל, חלקם שוטרי מג"ב, ואחרים – חברי כתת הכוננות של קריית ארבע. לאחר מותו של ויינברג בקרב, הוזעק אלוף-משנה מרדכי מלימודים בארה"ב כדי למלא את מקומו של ויינברג, ובהמשך אף קיבל את המינוי לתפקיד מח"ט הצנחנים הבא.
  ב-13 במרס 2003 אירעה התקרית בפני-חבר: במהלך מבצע חטיבתי בפיקודו של אלוף-משנה מרדכי נגד חוליית מחבלים בכירים, זיהו כוחות מיחידת "מגלן" את שני המאבטחים הישראלים במאחז הסמוך לפני-חבר כשני מחבלים חמושים. כוח יירוט מהיחידה הרג את אחד המאבטחים, ומסוק קוברה של חיל האוויר ירה טיל במאבטח השני, והרגו גם כן.
  בתום תחקיר האירוע הודח מפקד פלוגה ביחידת "מגלן", שפיקד על כוחות היירוט והתצפית, ואילו לאלוף-משנה מרדכי, שפיקד על המבצע כולו, נרשמה הערה פיקודית בתיקו האישי, והוחלט כי לא יוכל להתמנות בעתיד למפקד חטיבת הצנחנים. בעקבות האירוע ננזפו גם שני קצינים בכירים נוספים, מפקד אוגדת יהודה, תת-אלוף עמוס בן-אברהם, ומפקד יחידת "מגלן", סגן-אלוף דני.

  הפסיד בעבר בהתמודדות

  בעקבות פסילתו של מרדכי הוחלט על מינויו של אל"מ בכר, כאמור, שהתמודד בעבר מול מרדכי בתפקיד, והפסיד לו. אל"מ בכר צמח בחטיבת הצנחנים ופיקד על גדוד 101 של החטיבה, על יחידת "מגלן", וכעת הוא משמש כמפקד חטיבת מילואים באוגדת הצנחנים. עדיין לא ברור מתי ייכנס בכר לתפקידו, שבו מכהן כעת אל"מ אביב כוכבי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום דובר צה"ל
  האלוף קפלינסקי. הודיע על המינוי
  צילום דובר צה"ל
  צילום רפרודוקציה: שאול גולן
  דרור ויינברג ז"ל. נהרג בחברון
  צילום רפרודוקציה: שאול גולן
  מומלצים