שתף קטע נבחר

קוסאי חוסיין משך מיליארד דולר - ונעלם

כך סיפר מקור בכיר בעיראק לעיתון "ניו-יורק טיימס". חלק גדול מהסכום נמשך במזומן, אך שעות ספורות לפני תחילת ההפצצות בבגדד. איפה הכסף? נעלם יחד עם סדאם ובניו

שעות ספורות לפני תחילת המתקפה האמריקנית על בגדד, דרש אחד מבניו של סדאם חוסיין להעביר לחשבונו האישי סכום של מיליארד דולרים. כך כותב הבוקר (ג') העיתון "ניו-יורק טיימס".
בכיר עיראקי לשעבר אמר לעיתון, כי זמן קצר לפני המתקפה דרש קוסאי חוסיין מהבנק המרכזי של עיראק להפקיד את הסכום בשני חלקים, האחד בחשבונו והאחר בזה של יועצו הבכיר של סדאם, עבד אל-חמיד מחמוד.
חלק מהסכום האדיר נמשך מהבנק המרכזי במזומן. לדברי המקור העיראקי, עובדי הבנק עמלו במשך שעתיים על משיכת הסכום, שהועבר בכלי-רכב לכיוון סוריה. זמן קצר לאחר שהשלימו את המלאכה החלו להישמע הדי הנפץ האדירים ברחבי הבירה העיראקית.
"כשההוראה מגיעה הישר מהנשיא, אתה לא שואל שאלות או דן בנושא", אמר המקור, שלא הזדהה. הוא סיפר כי לאחר משיכת הסכום, הכסף פשוט נעלם, יחד עם סדאם חוסיין ושני בניו.
כוחות הקואליציה תיכננו להשתמש בכספי הבנק המרכזי לפעולות השיקום בעיראק. כעת לא ברור כיצד תשפיע היעלמות מיליארד הדולרים על הכלכלה העיראקית, כאשר מדובר בסכום הכפול מזה שנבזז על-ידי אזרחים מקומיים בשלושת השבועות שלאחר נפילת בגדד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קוסאי (מימין) עם אחיו הבכור עודאי
צילום: רויטרס
סדאם חוסיין. "עם הנשיא לא מתווכחים"
צילום: איי פי
מומלצים