שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זהירות - הילד בבית!
  שני מחקרים חדשים מגלים כי אחד המקומות המסוכנים ביותר עבור הילדים הם בית המגורים. הגורמים העיקריים: כוויות, הרעלות עשן, טביעות ונפילות

  הבית כבר אינו מקום מבטחים: שני מחקרים חדשים שנערכו במרכז לבריאות הילד בסינסינטי ארה"ב מצאו כי הבית הוא האתר השכיח ביותר לפציעות ילדים בארצות הברית. המחקרים הוצגו השבוע בכנס האגודה האמריקאית לרפואת ילדים.
  מהממצאים עולה כי בין השנים 1985 ל-1997 נפטרו 2,800 ילדים ובני נוער כתוצאה מפגיעות בבתים. 69% ממקרי המוות בתקופה זו היו כתוצאה מתאונות. בין השנים 1993 ל-1999 ארבעה מיליון ילדים ובני נוער מתחת לגיל 20 ביקרו בחדרי המיון. אחד מכל 10 פציעות שהגיעו לחדר המיון היו בשל פציעות קשות בבית.
  עולה עולה מהממצאים כי שיעור מקרי המוות כתוצאה מפציעות היה כפול בקרב ילדים שחורים בהשוואה לילדים לבנים. מספר הפציעות הגבוה ביותר היה זה של ילדים מתחת לגיל 5. בסיכון גבוה במיוחד היו בנים, בהשוואה לבנות.
  סיבות המוות המובילות היו כוויות או הרעלות עשן, טביעות, הרעלות ונפילות. על אף הנתונים הקשים, בישרו החוקרים כי מספר הילדים אשר סבלו מפגיעות קטלניות בבתיהם צנח בשיעור של 25 אחוז בין השנים 1985 עד 1997.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים