שתף קטע נבחר

הופסק הרישום לתיכון המכללה למנהל

בהפגנה שהתקיימה מול עיריית בת ים במחאה על הפסקת הרישום לתיכון המכללה למינהל קראו המפגינים "במקום לסגור בי"ס מצליח יש לסגור עירייה כושלת". דוברת העירייה: "ההחלטה נותרה בעינה"

עשרות תלמדים מתיכון המכללה למינהל בבת ים והוריהם הפגינו מול עיריית בת ים, במחאה על החלטת ראש העירייה, יהושע שגיא, להפסיק את הרישום לכיתות ט' בבית הספר לשנת הלימודים הבאה. החלטה זו עשויה להביא לסגירת התיכון תוך כמה שנים. בהפגנה נכחו גם חברים בוועד ההורים בעירוני ובמועצת ההורים, חברי ועדי הורים מוסדיים, פוליטיקאים ויו"ר הסתדרות המורים בבת ים, יהושע קרני.
המפגינים הניפו כרזות בגנות החלטתו של שגיא וקראו לו לחזור בו. בכרזות נכתב בין היתר: "במקום לסגור בית ספר מצליח, צריך לסגור עירייה כושלת", "ילדי בת ים לא הפקר ולא ניתן שתל"ם ייסגר" פסקו. "60 אחוזי הצלחה בבגרות לא זורקים".
יו"ר ועד ההורים המוסדי של תיכון המכללה למינהל, פיבי בן דוד, קראה בהפגנה לשגיא למנוע את המהלך שיוביל לסגירת ביה"ס: "תיכון המכללה למינהל הוא בי"ס מצוין והאלטרנטיבות של תלמידיו הן לעזוב את העיר או ללכת לבתי"ס ברמה נמוכה יותר. אני מבקשת מראש העיר לעצור, לחשוב רקע ולמנוע מצב שבו תושבים יאלצו לעזוב את העיר", הכריזה בן דוד.
יו"ר מועצת התלמידים של ביה"ס, נדב ראש, הגיב: "אני חושב שראש העירייה שלנו קיבל החלטה שגויה. הוא מפסיד את אחד מבתיה"ס הטובים בבת ים, הן מבחינת הצלחה בבגרויות והן מבחינת חברתית".
יו"ר ועד ההורים העירוני, אלה ונה, הודיעה: "נמשיך במאבק שלנו ונפנה לוועדת החינוך של הכנסת כדי לשנות את רוע הגזרה. לא יתכן שבי"ס כל כך מצליח ייסגר בשליפה. אנחנו דורשים שראש העירייה יעמוד בהתחייבות שלו להאריך את החוזה עם המכללה למינהל. אנחנו מאמינים שהמאבק יצליח".
סגן ומ"מ ראש העירייה, אלי יריב, וחבר מועצת העיר, שלומי לחיאני, שנכחו בהפגנה, הבטיחו לתלמידים כי יעשו את כל שביכולתם כדי למנוע את סגירת התיכון בעתיד. יריב: "תיכון המכללה למינהל חינך צעירים שהגיעו למצוינות וההחלטה לסגור אותו לא התקבלה בפורום של הנהלת עירייה או של מועצת העיר. אני מבטיח שנביא את ההחלטה הזאת לדיון במועצת העיר ואני מקווה שיהיה לנו רוב לשנות אותה".
לחיאני: "חבל מאד שפנינת חינוך כזאת נופלת קורבן לאנשים שלא מבינים עניין. נפעל בצד האופרטיבי, ונדרוש כינוס של מועצת העיר כדי לדון בנושא ולעצור את המהלך. אני לא אתן לסגור את ביה"ס".
תגובת דוברת העירייה, אתי תלמי: "ההחלטה על סגירת ביה"ס נעשתה מתוך מערך שיקולים ענייני ובכובד ראש . הדבר אף הוסבר בעבר לא אחת בדיונים עם הנהלת ביה"ס. ראש העירייה היה שמח לפגוש את נציגות התלמידים ולהבהיר בפניהם את הנושא, אבל צר לו שהם לא עשו זאת ובחרו להפגין מול משרדי העירייה. מכל מקום, ההחלטה על סגירת ביה"ס נותרה בעינה".
דובר מחוז תל אביב במשרד החינוך, אבי קצובר, מסר בתגובה: "זכותם של אנשים להביע את דעתם במחאה לגיטימית, כמו בהפגנה. השיקולים לאי רישום התלמידים לכיתה ט' החל משנת הלימודים הבאה הנם ענייניים. המהלך היה אמור להתבצע בעוד כשנה, ורק הוקדם בשנה אחת".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר ועד ההורים: "נגיע עד לכנסת כדי לשנות את רוע הגזרה"
מומלצים