שתף קטע נבחר

ח"כים ערבים תוקפים את השב"כ והמשטרה

חברי הכנסת הערביים מביעים הבוקר כעס בעקבות מבצע המעצרים נגד ראשי התנועה האיסלאמית. "מנסים להכתים את כל הציבור הערבי", הם טוענים. ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל תדון בנושא

נציגי המגזר הערבי יצאו היום (ג') במתקפה חריפה נגד השב"כ והמשטרה, בעקבות המבצע הלילי שבו נעצרו בכירי התנועה האיסלאמית ובראשם מנהיג הפלג הצפוני, השייח ראאד סלאח. העצורים חשודים במגע עם ארגוני טרור בארץ ובחו"ל. בשעות הבוקר תתכנס ועדת המעקב העליונה כדי לדון בהתפתחות האחרונה.
ח"כ אחמד טיבי מחד"ש-תע"ל מזהיר כי "היחסים בין השלטון המרכזי למנהיגות הערבית הפוליטית בשפל המדרגה". לטענתו, "זהו צעד קיצוני וגורף. התנועה האיסלאמית היא תנועה פוליטית לגיטימית, העוסקת בענייני צדקה ורווחה. בכירים במשטרה ובמערכת הפוליטית התנפלו עליה לאחר שהתנועה החלה בשיקום מסגד אל-אקצא".
ח"כ מוחמד ברכה מחד"ש טוען כי "זוהי מניפולציה של השב"כ, כדי להכתים את הציבור הערבי. ההר יוליד עכבר. השב"כ מאשים את התנועה האיסלאמית בהלבנת כספים, וככל הידוע לי, כל הגופים שנתמכו ע"י התנועה אושרו ע"י השב"כ. אנחנו נקיים פגישה של ראשי התנועה האיסלאמית כדי שיאמרו דברים נגד קיטלוג הציבור הערבי תחת הכותרת של 'משת"פים בטרור'".
ברכה מעריך כי לא יהיו מהומות בקרב ערביי הצפון: "זהו ניסיון של המתקיפים למיניהם וזרועות חשוכות לייצר אווירה של מהומות. כל הסיפורים על משטרה ערוכה באו כדי לשלהב יצרים ונקודות חיכוך".
חבר הכנסת עזמי בשארה מבל"ד טוען כי "יש מגמה ברורה אצל השלטונות להכות בתנועה האיסלאמית. ההחלטה לעצור את מנהיגי התנועה היא פוליטית. תנועת בל"ד קוראת לשחרורם המיידי ולסיום מסע ההסתה המתמשך".
גם בשמאל היהודי מפקפקים ביעילותו של המבצע נגד התנועה האיסלאמית. חברת הכנסת זהבה גלאון ממרצ הביעה תהייה: "לא ברור מה עמד לנגד עיני המשטרה. אני מקווה שהכל יתברר במהרה. בעיקר מקווה שהמתיחות לא תגרום להסלמה וחלילה נחזור לאירועי אוקטובר 2000".
ואילו בימין מברכים: שר העבודה והרווחה, זבולון אורלב מהמפד"ל, אמר כי "גילוי החתרנות והתמיכה בטרור של חברי התנועה האיסלאמית ובראשם השיח' ראאד סלאח היו ידועים והמעצרים היו צפויים. הכתובת הייתה על הקיר. אני מקווה שסוף סוף נפל האסימון אצל מקבלי ההחלטות, שיבינו כי אסור להתייחס בסלחנות להסתה".

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
טיבי. צעד קיצוני
צילום: גלי תיבון
ברכה. זו מניפולציה
צילום: גלי תיבון
בשארה. לשחרר העצורים
צילום: גלי תיבון
מומלצים