שתף קטע נבחר

הפרטת אל-על אושרה בוועדת הכספים

בתום דיון סוער שהתקיים בועדת הכספים, אמר שר התחבורה, אביגדור ליברמן: "בעזרת השם אל על תטוס בשבת"

ועדת הכספים אישרה היום (ג') את הפרטת חברת אל-על, ברוב של תשעה ח"כים מול שבעה. האישור הושג רק בהצבעה השנייה שקיימה הוועדה, לאחר שבהצבעה הראשונה הושגה תוצאת תיקו.
בתום הדיון הסוער שהתקיים בועדת הכספים, אמר שר התחבורה, אביגדור ליברמן, בחיוך רחב ובהתרסה לעברו של ח"כ גפני: "בעזרת השם אל על תטוס בשבת". ליברמן הוסיף כי "ההפרטה תאפשר להבריא את החברה ולפתח אותה. הצענו לעובדים הצעה נדיבה והם יקבלו גם הפרשי פרישה מרצון. הבאנו את המסע הארוך לסיומו".
כדורי מיכאל, נציג ועד העובדים, אמר בתום הדיון: "יש סכנה לפרנסתם של עשרות עובדים. נעשה הכל כדי שההפרטה לא תצא לפועל. זיכרו מה קרה בניסיון הקודם של הממשלה בשנת 82'".
גורמים בקואליציה מאשימים את יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער, בכישלון ההצבעה הראשונה. ח"כ בייגה שוחט הציג בדיון הצעת פשרה, לפיה הוועדה תאשר עקרונית את החוק ולאחר מכן יחלו העובדים ונציגי הממשלה במשא ומתן על מנת להגיע להסדר. רק אז יחזרו לוועדה להצבעה סופית. חברי הקואליציה, משינוי ומהליכוד, הסכימו להצעה אך התעקשותו של השר ליברמן מנעה זאת.

נתניהו: ההפרטה תבריא את החברה

בעקבות ההחלטה שקיבלה הוועדה, אמר שר האוצר, בנימין נתניהו, כי הוא מברך על ההחלט למכור את כל אחזקות המדינה בחברה. "מדובר בהחלטה היסטורית. הממשלה מתכוונת לקדם במהירות הפרטות ושינויים מבניים במשק שיגדילו את התחרות ויקטינו את כוחם של גופים וועדים מונופוליסטיים, שמונעים לעיתים מתן שירות טוב יותר לאזרחים", אמר.
נתניהו אמר כי, ההפרטה תבריא את החברה. "כאשר החברה תעבור לידיים פרטיות היא לא תוכל להיות עוד בת ערובה בידי ועדים שאינם קשורים לחברה ותמנע סבל מיותר ואי נוחות לנוסעים רבים, כפי שנגרם בימים האחרונים,, ציין נתניהו.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. "המסע הגיע לסיומו"
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים