שתף קטע נבחר

ארגון הבריאות העולמי: מגיפת הסארס נבלמה ברובה

ארגון הבריאות הודיע: המגיפה נעצרה בהונג קונג, שהייתה אחד ממוקדיה. בתום כנס מדענים של ארגון הבריאות העולמי נמסר: "אנו עומדים בפני סיום המגיפה"

רוב התפרצויות הסארס ברחבי העולם נבלמו, כך הודיע היום (שבת) ארגון הבריאות העולמי. המאבק העיקרי בהתפרצות המגיפה עדיין מתנהל בסין, אבל הממשלה עושה מאמצים גדולים כדי לנצח אותו, אמר מייק ריאן, נציג הארגון העוסק בסיוע לבלימת המחלה בעולם.
בתוך כך הודיע היום ארגון הבריאות רשמית כי המגיפה נעצרה בהונג קונג, שהיא המדינה השנייה אחרי סין בעוצמת הפגיעה מהמחלה. "אנחנו חושבים שהמחלה נמצאת בשליטה בהונג קונג, ושבקרוב לא יהיו מקרים חדשים", אמר ראש המחלקה למחלות מדבקות בארגון הבריאות העולמי, דיוויד היימן.

"המסר היוצא מהכינוס נושא בחובו תקווה גדולה"

מדענים מ-16 מדינות הנגועות בסארס השתתפו בסוף השבוע בכינוס במפקדת ארגון הבריאות העולמי בשוויץ, שם דנו המשתתפים בגורמים העיקריים המובילים להתפשטות המחלה וביעילות האמצעים למניעת ההתפשטות.
"המסר היוצא מהכינוס נושא בחובו תקווה גדולה. האמצעים למניעת ההתפשטות עובדים, אבל עדיין יש הרבה עבודה לפני שנראה את סיומה של הבעיה", אמר מייק ריאן במסיבת עיתונאים אחרי הכינוס. "על פי הניסיון המצטבר, נראה שאמצעי השליטה במחלה שתכננו בתחילת ההתפרצות, יעילים. מדינה אחר מדינה, הצלחנו לשבור את מעגל ההידבקות באמצעות אבחון יעיל, מעקב אחר קשריהם של החולים עם אנשים אחרים ובידוד בבתי החולים".
ריאן אמר כי "מספר ההידבקויות יורד באופן שיטתי בכל המדינות וכעת אנו מאמינים שברוב המקרים, אנו עומדים בפני סיומה של המגיפה". לדבריו, כדי לעצור את המחלה, שגרמה למותם של 625 בני אדם, יש צורך בהכנה ובארגון יעיל.
"התמודדות עם מחלה כמו הסארס, דורשת שיתוף פעולה בין כל השירותים הממשלתיים. הלקח לגבי מחלה עתידית הוא להתארגן טוב יותר".
ד"ר מרגרט צ'אן, מנהלת משרד הבריאות בהונג קונג, אמרה שמהכינוס עולה כי ההידבקות במחלה מתרחשת ככל הנראה באמצעות טיפות רוק מהתעטשויות ושיעול של אנשים נגועים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מדידת חום בכניסה לחתונה בסין
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
אחיות מודדות מסיכות סינגפור
צילום: איי פי
מומלצים