שתף קטע נבחר

ח"כ קרא "עודד" את הורי שוטרי מג"ב החשודים בהריגה

קרא נפגש עם משפחות השוטרים שהואשמו בהריגתו של צעיר פלסטיני בחברון וקרא לשיחרורם מהמעצר עד לבירור העובדות בפרשה. "מדובר בשוטרי מג"ב ללא עבר פלילי - אי אפשר לעצור אותם כאילו מדובר בפושעים"

ח"כ איוב קרא (ליכוד) הזמין היום (יום ב') לפגישה בלישכתו שבכנסת את בני משפחותיהם של ארבעת שוטרי מג"ב, שהואשמו בהריגתו של הצעיר הפלסטיני עמרן אבו-חמדייה בחברון לפני כחמישה חודשים. לדבריו, מטרת הפגישה היא לעודד את רוחם ולסייע בקידום בקשתם לשחרר את יקיריהם לאלתר עד לבירור עובדות הפרשה בבית המשפט.

"הראש שלו התפוצץ על הכביש"

הארבעה, שחר בוטביקה (20), ינאי לאלזה (22), באסם ווהבי (20) ודניס אלחזוב (20), נאשמים כי הרגו את עמרן אבו-חמדייה כנקמה על מותם של ארבעה חברים מפלוגתם בפיגוע בציר המתפללים. על פי כתב האישום, הם העלו אותו לג'יפ, היכו אותו ואז השליכו אותו החוצה מהרכב הנוסע. בעדותו חשף אחד מהשוטרים, באסם ווהאבי, את ההתעללות הקשה באבו-חמיידה: "הוא נפל על הכביש, ואני שמעתי את הראש שלו מתפוצץ על הכביש. אני רציתי להאט, ואז צעקו 'סע לבסיס, הוא מת, הוא מת'".
שלושה מהנאשמים הודו בעיקרי כתב האישום, והרביעי – בוטביקה - הכחיש כל קשר לפרשה וטען שהיה בפעולה מבצעית במקום אחר בחברון. אולם השלושה הפלילו אותו. נגד הארבעה הוגשה גם בקשה למעצר עד תום ההליכים.

מפקירים אותם, שופכים את דמם

ח"כ קרא יצא בהתקפה חריפה נגד מערכת הביטחון "שמפקירה את לוחמיה" לדבריו, ונגד התקשורת, "ששופכת את דמם לפני המשפט. אנשים מנסים להיות יותר קתולים מהאפיפיור", הוא אמר.
"אני מגבה את המשפחות ואת החיילים. ביקרתי אותם והם טענו שהם חפים מכל פשע. אני סבור שהחיילים מקופחים. מדובר בשוטרי מג"ב ללא עבר פלילי - אי אפשר לעצור אותם כאילו מדובר בפושעים", אמר קרא.
"אנחנו נמצאים במלחמה וכל מי שבא מולנו הוא אויב. אחד הנאשמים הוא נהג, שכן שלי. כשביקרתי אותו בבית המעצר הוא אמר לי מפורשות שלא עשה כלום".
ח"כ קרא הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שגיבש בנושא. עיקר ההצעה היא שיפור תנאי אחזקתם במעצר של חיילים ושוטרים החשודים בעברות שונות, במטרה לשמור על כבודם וזכויותיהם של אלו שמשרתים במדינה ומסכנים את חייהם מידי יום".
לדבריו, צריך לבוא בטענות קודם כל למערכת ששלחה את השוטרים לאותו מקום במשך שנה וחצי מבלי לאוורר אותם. "אני מבין שהרגו להם 15 חברים מהפלוגה. קל מאוד להתפתות למצבים כאלה. מאז שהם נכנסו למעצר, חבריהם מתנערים מהם ואיש לא מתקשר לעודד את רוחם. זורקים עליהם את כל התיק. איפה הממונים שלהם? כולם צריכים לתת את הדין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
ח"כ איוב קרא. "שופכים את דמם"
צילום: אתר הכנסת
צילום: רפרודוקציה
עמרן אבו-חמדייה. הראש שלו התפוצץ
צילום: רפרודוקציה
מומלצים